Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok egy ilyen...

Hogyan reagálnátok egy ilyen váratlan szituációra? 😕 (kicsit hosszú lesz, L/22)

Figyelt kérdés

Egyik este a családommal összeültünk egy másik családdal. Tökjól éreztük magunkat, mindenki elvolt. Ott volt még egy pasi is, aki a másik család jóbarátja volt, olyan 30 feletti. Én vele nagyon jól el tudtam beszélgetni. Tudni kell rólam, hogy én jó emberismerő vagyok, nem állok szóba akárkivel, és tudom mikor mit csinálok. Tényleg ilyen tök laza volt a srác is, és át akartunk menni egy kicsit hozzá, mert amúgy is mondta, megmutatja a házát, és ott, ahol voltunk, untuk magunkat. Egyébként ez egy kis faluban volt, két kertesház egymással szomszédok. Átmentünk, nem történt semmi rossz. Beszélgettünk, zenét hallgatunk, talán két pohár bort, ha megittunk. Én tudtam, hogy ő füvezik is, de tudom, hogy akaratom ellenére úgysem adott volna, nem is fogadtam volna el.

Aztán egy idő után hívott anyum, hogy hol vagyok, bár tudhatták, hogy a srácnál. Elárulom, az az én hibám volt, hogy nem szóltam, elmegyek, és utána nem is vettem fel a telefont, azért mert egyszer az életben én is jól éreztem magam valakivel, és elegem volt abból, hogy engem huszonévesen, felnőtt emberként mindenhonnan hazarángatnak. Apum is tudta, hogy a srác füvezik, de apum már akkor este teljesen be volt rúgva. Átjött, és mivel én mondtam, hogy még nem akarok velük hazamenni (mert hát ugye ezt már azért eldönthetném, nem?), hirtelen lekevert egy nagy pofont a srácnak, és azt üvöltötte, hogy mit adott be nekem, majd engem azonnal hazaküldött. Bizonyára féltet, csak egy kicsit túltolta. Pedig az égvilágon semmi bajom nem volt. Végül haza is mentem, mert jobbnak láttam így, de a sráctól igyekeztem minél többször bocsánatot kérni, ezért a kellemetlenségért. Ő meg próbálta megnyugtatni apumat, hogy semmi gond.

Felmenni hozzá még egyszer nem merek, nehogy megint balhé legyen, és ha írok neki, nem válaszol (bár ő ilyen hóbortos srác, lehet hogy amúgy nagyon nem is szokott senkinek). Annyira sajnálom szegényt, nagyon nem érdemelte meg azt a pofont. Hogy nem tudjuk ezt megbeszélni, vagy az sem biztos, hogy egyáltalán látni akar-e még engem valaha, engem nagyon zavar. Ha ti kerülnétek egy ilyen szituációba, mit tennétek bárkinek a helyében? Most hagyjuk azt, hogy a srác füvezik, az ő dolga, és tényleg szóba sem került semmi ilyesmi. Csak azt éreztem, hogy végre találtam egy lelkitársat, és most félek attól, hogy elveszítem.

Bocsánat, ha kissé zavaros lehet a sztori, ezt jobban nem tudom elmesélni.



2022. szept. 26. 07:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
87%

Azért illett volna szólni, hogy elmész, nem csak angolosan távozni. Így nyilván rosszra gondoltak a szülők. Apád reakcióját (ami természetesen elfogadhatatlan volt) az ebből származó aggodalom és az alkohol keveréke váltotta ki. Megértem a srácot, ha ezek után a családod közelébe se akar majd menni.

Én a helyedben felhívnám és úgy kérnék bocsánatot (szebb, mint egy szimpla üzenetben). Ha nem akar többet találkozni, el kell fogadni.

2022. szept. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
91%
Nem írnék neki erőszakosan, legfeljebb még egyszer, hogy átmehetek-e megbeszélni a dolgot. A szüleidben pedig nyomatékosítsd, hogy nem tegnap lettél felnőtt.
2022. szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
94%

Én mondjuk nem mentem volna fel hozzá, ha tudom hogy apám egy vadbarom tirpák és utánunk jön.

Mondtam volna hogy majd máskor esetleg.


A pasi reakciója teljesen jogos, én se állnék veletek szóba. Ki akar ilyen elmebetegekkel jóban lenni.. Apuci örüljön, hogy nem jelentették fel.

2022. szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
73%

nem állok szóba akárkivel,


Mi a fene.

2022. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
19%
Felmenni? Hova? Te írtad, hogy kertes ház és szomszéd ráadásul. Nekem kicsit mese az egész. Miért nem azt írod, hogy ott volt a szomszéd srác, héten a szöveg alapján az.
2022. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
82%
Az egész történtet szomorú, nem vagy mar kiskorú, mégis a sztoriban kb. mindenki úgy viselkedik, mintha 15 éves lennél.
2022. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
69%
Nem lépnék le hetyegni a családi összeröffenésről az első pasassal, hanem megbeszéltem volna vele egy randit másnapra.
2022. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
13%

Szomorú lennék F25

(Írj)

2022. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
76%

"Tudni kell rólam, hogy én jó emberismerő vagyok, nem állok szóba akárkivel, és tudom mikor mit csinálok." 😅😅😅

26N

2022. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
26%

"Tudni kell rólam, hogy én jó emberismerő vagyok, nem állok szóba akárkivel, és tudom mikor mit csinálok."


Ha ilyen jo emberismero vagy, hogyhogy nincs hosszutavu kapcsolatod? Es mi tobb, hogyhogy nem az a ferjed aki elvette a szuzesseged?

2022. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!