Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy gáz, hogy nem voltam az...

Nagy gáz, hogy nem voltam az egyik tárgyból egy előadáson sem?

Figyelt kérdés
Sajnos ütközik a másik szakom szemináriumával. Van kiadott hosszított jegyzet, csak félek, hogy az nem lesz elég.
2022. okt. 16. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ütközik és nem tudtad áttenni, akkor ez van. Nyilván függ attól hogy milyen szak, milyen tantárgy. De azért szerintem nem lesz megugorhatatlan a dolog, ha felkészülsz rá rendesen.
2022. okt. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még első félévesként bejártam az összes előadásra, aztán nagyon hamar rájöttem hogy az előadások többségére felesleges bejárni, ha csak a tárgy abszolválása a cél. Persze vannak szivatós tanárok, akik úgy "motiválják" a hallgatókat az előadások látogatására hogy a zh-ban/ vizsgákon az előadáson elmondottakból kérdez.
2022. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Órai jegyzetet kérd el valakitől.
2022. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van egyébként egy külön rövidített kb 150 oldalas tömör jegyzet, plusz az órai rövid ppt-k. Anno megkérdeztem a tárgyfelelőst, s csak annyit mondott, hogy nem kötelező a részvétel az előadáson, nem vezetnek katalógust. Egyébként csak görbüljön, ez a cél. Amúgy term.föci.
2022. okt. 16. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk van olyan tanár, aki meg is mondja, hogyha valakinek nem segít az, hogy ő az előadáson magyaráz, akkor nem kell bejönni, hanem otthon lapozzunk bele a könyvbe. És amúgy én nagyon ritkán járok be bármilyen előadásra. A legtöbb tanár azt mondja el, ami a könyvben van, nem nagyon raknak hozzá plusz infót, illetve én jobban megtudom jegyezni a dolgokat, ha a könyvet olvasom, nekem az előadásra bejárás nem sokat szokott hozzáadni (a félévek során ezt kitapasztaltam, hogy a legtöbb előadás az számomra tényleg időpazarlás, de lehet, hogy valakinek meg sokkal könnyebb ha a tanár magyarázatát is meghallgatja). Szerintem az előadásra járás nélkül is lehet teljesíteni egy tárgyat, de ez tárgyfüggő is lehet, ha tényleg elég nehéz a tárgy, akkor lehet nem árt bemenni az előadásra néha, de na, ezt mindenki tapasztalja ki, hogy neki hogy a könnyebb. Csak azért fölös előadásra bejárni, ha kb. elalszol rajta és nem is tudsz koncentrálni.
2022. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!