Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem szak? Megéri...

Történelem szak? Megéri elvégezni vagy csak időpazarlás?

Figyelt kérdés

Korábban feltettem itt néhány kérdést a tovább tanulással kapcsolatban. Kaptam egy olyan választ, ha érdekel a történelem akkor tanuljam azt.

Történelemből mindig jó voltam, szeretem is. Ha elvégzek egy alapszakot, utána milyen lehetőségeim vannak? Múzeumi dolgozó, levéltáros stb.? Vagy pl.: a közszférában dolgozhatok vele, vagy rendőrségnél, honvédségnél? Vagy büfészak az egész?

Ha valaki elvégezte ezt a szakot, leírná a tapasztalatait? Illetve hogyan alakult utána az élete?



2022. okt. 18. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Jó lesz 180-ert elkuporogni belole
2022. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Nézd kérdező, az van, hogy az itt kapott válaszokat mindig oszd el kettővel. Mert névtelen emberek írogatnak ide, akiknek tök mindegy, hogy te nettó 200ból meg fogsz-e élni, egyszerűen csak leírja, hogy "kövesd az álmaidat" és részéről le vagy tudva.

Én nem javasolnám a töri szakot, kb arra jó amit te is mondasz, de ezek nem jól fizető állások. Megélni is meg kell valamiből.

2022. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri, bár én nem alapszakon, hanem tanárin vagyok. Egyszerűen én nem tudnék olyan szakon tanulni, ami nem érdekel. Csak azért, hogy többet keressek. Nyilván jó ha mellette van valami szakmád, vagy elvégeztél másik szakot is. BA-val annyira nincs sok lehetőség ha nem csinálsz mellé mestert.
2022. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MDaniel98 ***** válasza:
24%
Nézd, igazából az egész bölcsészeti és társadalomtudományi kar kínálata 1-1 kivétellel büfészak volt, az is és az is lesz. A töri is ilyen.
2022. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos akármennyire is szeretem a törit, azért egyetemen teljesen más kategória, felesleges hülyeségeket kell megtanulni, összefüggéseket alig mondanak el, így én otthagytam. Nem éri meg az energiát erre pazarolni. Maradjon meg hobbiként a töri, én azt mondom, a döntés persze a tiéd.
2022. okt. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem a DPR mindent elmond.

2022. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 EVA800 ***** válasza:
100%
Esti munkarendu igazi ?
2022. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
Megéri, de nem leszel milliomos belőle.
2022. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kaptam egy olyan választ, ha érdekel a történelem akkor tanuljam azt."


Ugyanaz a véleményem erről, mint a második válaszolónak. Kibicnek semmi sem drága, nagyon könnyű leírni, hogy "menj az álmaid után".

Ha jó vagy történelemből, gondold végig, hogy egy válságokkal tarkított időszakban mennyire jó vagy rossz ötlet nem krízisbiztos szakmát választani. Ha jót akarsz magadnak, akkor tartsd meg hobbinak ezt az érdeklődést, és válassz olyan főfoglalkozást, amiből élni tudsz.

2022. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én történelem szakon végeztem Szegeden. Csak akkor vágj bele, ha mestert is tervezel végezni, még ekkor sem biztos, hogy találsz vele olyan állást, amit elképzeltél, de végezhetsz rövidciklusú tanárképzést, ami plusz 1 év, de párhuzamosan is végezhető mesteren, így már lesz biztos állásod. Ha meg nagyon jó vagy, akkor PhD.
2022. nov. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!