Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes fordítva...

Szerintetek érdemes fordítva is megcsinálni a duolingot, vagy felesleges időpazarlás?

Figyelt kérdés
Miután végzek a magyar angol nyelvel érdemes fordítva is megcsinálni? Szóval angolul magyart tanulni. Vagy felesleges időpazarlás, helyette inkább máshogyan kéne tovább tanulnom a nyelvet?
2019. aug. 3. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Az egész app felesleges időpazarlás, oda is, vissza is. Amennyi időt azzal eltöltesz, már rendesen is haladhattál volna.
2019. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért az túlzás, hogy felesleges időpazarlás, de akkor hogyan lehetne rendesen, gyorsabban haladni?
2019. aug. 3. 11:52
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Semmiképp sem felesleges a Duolingót végigoltni, de sajnos tényleg önmagában kevés. (Mondjuk nyilván attól függ, mi a célod.)

Írd be a Duolingo példamondatait/szavait az ankiba, és magold be őket. Nekem ez bevált. Enélkül valóban csak végignyomkodsz egy programot, amiből ki tudja, mennyi rögzül valóban.

2019. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Semennyi nem marad meg. Lássuk be napi 1 óra célzott nyelvtanulással lehet haladni. De az nem napi 1 óra duolingo.
2019. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nagyon sok rögzült a Duolingóból, igaz, nem simán végigcsináltam, hanem visszatértem többször ugyanarra a leckére. Akkoriban még úgy működött, hogy egy idő után visszahalványodtak az egyes leckék, jelzendő, hogy ideje újra elővenni azt a témakört. A mostani csillagos rendszer szerintem nem annyira jó, de ez van.


Szerintem továbblépésként a ReadLang elég jó, főleg, ha találsz olyan szöveget, ami nagyon érdekel, motivál. Igazi áttörés persze akkor lesz, ha a szógyakorló részét is használod. Az a jó benne, hogy a gyakori szavakat veszi előre, tehát a legkritikusabb hiányokat fogod befoltozni. Ezen kívül szövegkörnyezettel együtt gyakorolsz. Én azokat a regényeket töltöttem bele, amit gyerekként nagy lelkesedéssel olvastam. Így az alaptörténetet már ismertem, könnyebb volt. De pl. Harry Potter fanfictionöket is érdemes vele olvasni, azoknak sokkal maibb a nyelvezete, mint egy 20+ éves regénynek.

2019. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

"Lássuk be napi 1 óra célzott nyelvtanulással lehet haladni"


Lássuk be, nagyon sokan feladják a "célzott nyelvtanulást". Nettó annak van értelme, amit az ember TÉNYLEG csinál is. Sosincsenek laboratóriumi, ideális körülmények. Ha az a kérdés, hogy Duolingóval tanulok vagy sehogy, akkor Duolingóval tanulok. Persze, ha az észérvek gellert kapnak rajtam, mert hadjáratot folytatok minden módszer ellen, ami nem engem igazol, akkor nincs mit tenni. A Duolingó egy használható módszer alapozáshoz. Tény. De ki kell egészíteni más módszerekkel is. Ez is tény.

2019. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Tény az, hogy én négy nyelven beszélek, a kérdező meg egyet se tud megtanulni. Tény az is, hogy a duolingo nem értelmes nyelvtanulás, hanem (elég sok hibás) mondat pótolgatása, ami 5 perc után monoton és gépies, nem tudatos. Tudom, mert végigcsináltam 2 nyelvből, hogy lássam, milyen, és állítom, hogy alkalmatlan tanulásra. Nem a levegőbe beszélek. Tapasztalat.
2019. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Kimazsolázgatod a mondanivalómból azt, ami téged igazol, arról meg nagyvonalúan megfeledkezel, amivel egyetértek.


Én is mondok egy érdekes tényt: Rosetta Stone-nal, ankival, iTalkival és angol nyelvű filmek nézésével jutottam el a felsőfokik, szinte teljesen autodidakta módon, aztán évekig dolgoztam műfordítóként és szinkrondramatugként. Azt adom, hogy önmagában sok színes-szagos módszer kevés. Önmagában erős túlzással olyan, mintha filmeket néznék a célnyelven, és így várnám az eredményeket. (Meg lehet így is tanulni, ha nem hajt a tatár, de jóval lassabban, mint ha nemcsak apasszívan, de aktívan is tanulok.)

Viszont más módszerekkel kombinálva nagyon is jó alapozni.

Én sok-sok évig bukdácsoltam angolból, lesz@artam a tanulást, mert nem tudott lekötni. Bevallom, nincs annyi önfegyelmem, hogy táblázatokat magolásszak, és nincs annyi pénzem, hogy nyelvtanfolyamokra vagy magántanárokra szórjam el. Akik hozzám hasonlóan így vannak ezzel, azok nem fognak varázsütésre megváltozni, hiába kampányolsz a magántanárok mellett. Ezzel csa azt éred el, hogy néhány ember soha bele sem kezd a nyelvtanulásba. Sokkal előremutatóbb lenne, ha az igazságot írnád le az interaktív nyelvtanulási módszerekkel kapcsolatban: kiegészítésnek nagyon is jók.

2019. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!