Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz az, hogy...

Tényleg ennyire gáz az, hogy diszkalkúliás vagyok?

Figyelt kérdés

szinte minden alkalommal amikor római számot kell felolvasnom, vagy rendes arab számot mindig teljesen más számot mondok mint ami oda van írva.


Például oda van írva, hogy XII kerület akkor én simán azt mondom hetedik kerület.


Vagy ha azt látom, hogy 40 981 akkor azt mondom, hogy hetvenezer hatszáz kilencven egy.



próbáltam már mindenfélét, rendszeresen járok matektanárhoz is és valami SNI -s tanárhoz is, de nem érzek javulást. :/


Egyébként maguk a számolások jól mennek számológép segítségével bármit ki tudok számolni. Csak fejszámolás az abszolút nem megy, teljesen lezár az agyam, nem tudom elképzelni sem a számokat. Muszáj, hogy lássam őket egy számológépben legalább.


Valamint elmagyarázni sem tudom sokszor azt hogy mit hogy számolok, mert nem értem annyira hogy eltudjam mondani csak tudom hogy mit hogyan kell számolni, és mások is azt mondják jól számolok, néha meglepően logikusan.



tényleg nagyon gáz, hogy ilyen vagyok? :/

magukat a számokat tudom, felismerem stb... de pl szorzótáblát se tudtam sose megtanulni, pedig jeles tanuló vagyok. :/


csak diszekkel vagyok tele.


2022. okt. 19. 20:42
 1/5 A kérdező kommentje:

és van még egy kérdésem!

ez tényleg a diszkalkúlia miatt van nálam?

2022. okt. 19. 20:43
 2/5 A kérdező kommentje:
matekból egyébként felmentést kaptam
2022. okt. 19. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint az. Olyan, mint a dislexiásoknál a betűtévesztés. Attól még kiváló szakember lehetsz, matektudás nélkül.

Aki nem discalculiás, nagyon sokan buknak

matekból, de lesznek jó angoltanárok, jogászok, edzők, tudom is én.

Ez van, ebből kell gazdálkodni. Én például nem tudok úszni, mert mindig fulladtam, víziszonyom volt. Nem is lett belőlem úszómester. 😀

2022. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A dislexiások többsége számítógépen kiválóan olvas és ír. Te meg számológépen remekül számolsz a négy alapműveletben. Nem is kell több. 👍
2022. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat!
2022. okt. 19. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!