Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkulia felmentés hogyan?

Diszkalkulia felmentés hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy a matematika alól való felmentés sok esetben csupán kifogás és nem áll mögötte valós probléma, azonban úgy látom, hogy nálam fennállhat ennek a lehetősége. 11. osztályos vagyok, egyébként minden másból jó tanuló, érdeklődő, nyitott embernek mondanám magam, de a matematikával már általános iskola óta gondjaim vannak. Sok esetben még most is az ujjaimat kell használnom számolásokhoz, a komplexebb feladatokat képtelen vagyok megoldani, a könnyebbeket is csupán bemagolás útján tudom elvégezni, egyébként nem látom mögötte a logikát... Mint már említettem, nem megúszni szeretném a tanulást, elvégre minden más tárgyból jó jegyeim vannak, szabadidőmben sokat olvasok, de a legegyszerűbb számolásoknál is elvérzek. Matektanár, több óra tanulás sem segített eddig igazán. Milyen lehetőségeim vannak? Matematika alóli felmentés, vagy valamilyen könnyítés kivitelezhető? Szeretnék egyetemre jelentkezni (természetesen humán szakok egyike), de bukás szélén álló matekjegyekkel ez elég nehezen kivitelezhető...

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat.



2022. okt. 16. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs 12. év végi lezárt jegyed, addig lehet kérni. Nappali tagozaton ingyenes. Suliban kellene megkérdezni, pontosan hova kell fordulni.
2022. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Tudtommal háziorvosnál kell kezdeni.
2022. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben azt kéne tisztázni, valóban diszkalkuliás vagy-e. Ehhez a területileg illetékes pedagógia szakszolgálatot (régi nevén nevelési tanácsadó) kell felkeresned, ott tudják diagnosztizálni.
2022. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a hármas írja, a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálathoz kell bejelentkezni. Ha ők úgy állapítják meg, hogy valószínűleg diszkalkuliás vagy, akkor tovább fognak küldeni a megyei szakszolgálathoz, és ők adnak diagnózist.
2022. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én discalculiás vagyok, és úgy kezdődött, hogy jeleztem a problémámat a tanáraimnak,de nem 5 perc alatt kaptam meg. Nekem már óvodában jelezték, hogy vannak problémáim... És 8.év elején kaptam meg a felmentést...
2022. okt. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!