Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási nehézség kivizsgálásá...

Tanulási nehézség kivizsgálásának mi a menete? Voltatok már? Mennyi idő? Hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Általánosban ment a matek, mivel ott még magolással is meg lehetett oldani, de amint bekerültem 9.-be onnantól csak bukdácsolok, hiába írok, figyelek órán, segítő videókat, oldalakat nézek, csinálok pluszfeladatokat gyakorlásként. Reál faktos osztálytársak is próbálták már elmagyarázni, megértetni de egyszerűen nem megy.


Mindig kések, nem tudom az időt annyira érzékelni, rosszul tájékozódok térben, a térképek se mennek, egyszerűbb műveleteket is többször átismételek hogy biztos annyi-e de még így is azt érzem hogy hibáztam. Teljesen elveszek a részletekben, zavarnak a hangok, még a kisebbekre is odafigyelek pedig nem direkt, kizökkent a tollkattintás pl vagy csak egy ruha hangja mozgásnál... Sokat stresszelek, úgy érzem reménytelen vagyok hiába próbálkozok és egyre elfogyok. Egyenesen rettegek a matekóráktól, a rossz jegyek késként fúródnak, jár a lábam, kezemben a toll, sírok/ahhoz van kedvem, rosszul is szoktam lenni de próbálom nem kimutatni szóval a szüleim észre se veszik. Aki "gifted child" volt annak nem lehet semmi baja...

Más tantárgyakból egyébként egész jó vagyok, de a matek-fizika logikáját sose láttam át, teljesen kínai. Fizikám szerencsére nem lesz 12.-ben már, de matekból jó lenne érettségit szerezni mert tudom hogy hátrány lehet ha nincs.


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de köszönöm ha valaki válaszol <3



2022. ápr. 25. 17:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!