Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik az az orvosi szakirány,...

Melyik az az orvosi szakirány, ahol a legtöbb lehetőség van kutatásra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben felmerült bennem az orvosi pálya, mint lehetőség, azonban van vele egy problémám; engem inkább érdekelne a kutatás része, mint az emberekkel való foglalkozás. Vagy inkább úgy mondanám, hogy mindkettő érdekel, de semmiképp sem szeretnék csak praxist vezetni (a legjobb lenne egybekötni a kettőt, tehát embereken végzett kutatásokkal foglalkozni).

Nyilván minden ágon van szükség kutatókra és praxist vivő orvsokra is, de feltételezem, nem egyenlő mértékben. A kérdésem az lenne, hogy hol van a legnagyobb esély elhelyezkedni ilyen formában?

Az, hogy biológusként legyek kutató nem jön szóba, a növényeket és állatokat már nem szeretném egyetemen is tanulni, csak az emberi anatómia érdekel részletekbe menően. Ráadásul szeretnék 'hagyományos' orvosként is dolgozni.



2022. okt. 27. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Agykutatás, neurológia.
2022. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Neurológia, pszichiátria.

Én is sokáig orvos akartam lenni ilyesmi területen.

Végül nem orvos lettem, de mégis ilyesmivel fogok foglalkozni egyetem után. (artificial intelligence)

2022. okt. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Legyél patológus.


Ott nem kell közvetlenül emberekkel foglalkoznod, de közben életeket menthetsz azzal, hogy a laborban elemezgetsz mintákat.

2022. okt. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha Magyarországon komoly kutató orvos akarsz lenni, akkor elsősorban az orvosegyetemi oktatói vagy tudományos munkatársi állások adnak erre lehetőséget, miután persze végigcsináltad az orvosképzés után a PhD-t is. Ezekben az állásokban pedig olyan kevés az üresedés évente, hogy nagyon nem lehet majd válogatnod. Minden ilyen meghirdetett állást meg kell pályáznod, hogy esélyed legyen, s örülhetsz, ha valahol sikeres lesz a pályázatod. A végzős PhD-sok általában ilyen állást akarnak, s évente jóval többen vannak, mint az ilyen megüresedő álláshelyek, így sokaknak nem jut ilyen állás. Nem sok lehetőséged lesz válogatni, hacsak nem vagy egészen kimagasló tehetség valamiben, hogy felfigyeljenek rád és a kiírt pályázat csak formalitás legyen.
2022. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én most vagyok ötödéves orvostanhallgató . Vannak nyugodtabb területek , ahol több idő marad a kutatásra is. Pl.: patológia , bőrgyógyászat, szemészet, reumatológia, igazságügy, mikrobiológia, onkológia. Klinikákon el is várják azt, hogy az ember a gyógyítás és oktatás mellett kutasson is. Egy igazgató mondta nekem, hogy így tényleg valaki jó lehet a szakmájában. Egyetértek vele olyan szempontból , hogy így legalább mindig a legújabb eredményekkel tisztában lesz vki.
2022. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem patológia, de bőven van lehetőség más területeken is.
2022. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 os a patologia miért?
2023. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A patologia foglalkozik a betegsegek patomechanizmusaval, etiologiaval. Rak kutatas is foleg patologiahoz tartozik, de gyakorlatilag minden betegseg kutatasa lehetseges patologia cimszo alatt.
2023. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszi nem tudtam.
2023. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!