Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha korábban érnek a "gyerekek"...

Ha korábban érnek a "gyerekek" manapság, akkor miért végeznek egyre később az iskolákkal?

Figyelt kérdés

A családomban szinte hagyomány, hogy a nők 27 évesen szülnek (akinek 2 gyereke van az meg 26 ill. 28 évesen).

Én most 14 éves vagyok, 9-es.Jól tanulok, és orvos szeretnék lenni.Úgy tudom, hogy az 6 év + 2 év szakosodás + 1 év gyakorlat.Ami nálam úgy nézne ki, hogy 27 évesen végeznék akkor, ha nem bukok meg (mondjuk ez azért tán csak sikerül), lesz rá pénzünk és persze felvesznek egyből valahova.Szóval ott tartok, hogy 27 évesen megtanultam, és még kell 1 vagy tán 2 év ahhoz, hogy kapjak gyes-t vagy vmi hasonlót.Tehát már vénasszony leszek mire megszületik a kisbabám.És akkor nem fogom megérteni és nem lehetek a "barátnője" mert ő már teljesen más életet fog élni mint én most.

Annyira hülyeségnek tartom ezt az egészet.Ok, hogy csak okos és ügyes emberkék lehetnek orvosok, de lehet, hogy ez nekem sok lesz...Valami pozitív dolog ezekkel kapcsolatban?:P


2010. szept. 28. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Én azt hallottam hogy elég 6 év elvégezni az orvosit, sztem nézz utána ennek, mert vmelyikünk rosszul tudja. :)
2010. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hozzátartozik ahhoz, hogy valaki orvos legyen. Ha vállalod, akkor vállalod, ha nem, akkor keresel valami más munkát és szülhetsz 24 évesen, vagy 22 évesen, egyetem mellett.

Egyébként nem értem, hogy miért lenne valaki vénasszony 27 évesen?!

De a szakosodásnak nézz utána, mert a 6+2+1 év az biztos, hogy hülyeség. A 6. év után rezidens leszel, ami már gyakorlat és szakosodás egyben.

2010. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

omg... nem attól függ, hogy megérted-e a gyereked, hogy hány éves vagy... egy normális szülő meg tudja érteni a gyerekét, és eléggé nyitott felé, ez nem kortól függ. a barátnője meg ne akarj lenni, mármint te szülő leszel, nem barátnő... de szerintem korai ezen gondolkoznod... lehet barátot sem találsz addig, szóval lehet hogy pl. 37 évesen fogsz szülni (persze csak akkor, ha olyan embertől akarsz gyereket aki tartós, és nem csak 2 napig látod max aztán fel is út le is út)


rá érsz még ezen gondolkodni bőven

2010. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy korábban érnek? A tudásuk a mai gyerekeknek nagy általánosságban gyenge.Az egyetemet végzetteknek a tudása gyenge nagy általánosságban.Több mint 30 %.nak a tudása a 0-hoz közelít.
2010. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
27 évesen eléggé messze leszel a vénasszony fogalmától. Egyébként, orvosként az az alap, h a betegekkel foglalkozol, és gyógyítasz, utána jön csak a saját életed. Ha nem érzed a gyógyítást komoly életcélnak 18-20 évesen se, akkor ne válaszd ezt a pályát.
2010. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jó persze nem vénasszony.Bocsi a fogalmazási hibákért.Csak annyira soká lesz az nekem.Így messziről.

És szerintem akkor jobban meg lehet érteni a gyerekét az embernek ha kb. 25 év van köztük.Az én szüleim így se nagyon értenek meg.És aki idősebben szült (így ismerős körben)azok sokkal rosszabb kapcsolatban vannak a gyerekeikkel.És szerintem köze van hozzá.Én így látom...

2010. szept. 28. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm 40 felett szült, mert akkor jött össze a baba, a kisfiú most 5 éves, és meg nem mondanám a a szüleiről, hogy 40 felett vannak. Kb. 35-nek néznek ki, de nevelésben lepipálják a huszonéves szülőket, annyira lazák, nem nevelik koravénnak a gyereküket. Ez szerintem egyéni adottság kérdése, fiatalon nyilván lazábban veszi az ember a dolgokat, de aki fiatalon nem tud gyereket nevelni az idősebben sem tudna és ez fordítva is igaz.

Én fogorvos szeretnék lenni, ami 5+3 év, de mivel öt éves gimibe jártam, ezért 27 évesen végzek - ha nem csúszok.

Én is mindig azt mondogattam, hogy ha minden jól megy, 23 évesen már anyuka szeretnék lenni, és soha nem értettem, hogy hogy mehet egy nő orvosnak, épp amiatt, hogy sokára vállalhat gyereket. De aztán rájöttem, hogy fogorvos akarok lenni, és akkor mérlegelnem kellett és elfogadtam azt, hogy ha tényleg ezt akarom, akkor 27 éves korom előtt nemigen lesz gyerekem. Ez van.

Ha tényleg teljes szívedből akarsz doki lenni, akkor úgyis elfogadod ezt, ha pedig emiatt nem akarod ezt a pályát választani, akkor jobb is, ha más leszel.

2010. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy eloszlassam a ködöt:

6 év orvosi egyetem + 3-7 év szakosodás (szaktól függ...a háziorvos pl 3 év, de a legtöbb 5 éves)


Szülhetsz egyetem alatt/utána/rezidensképzés alatt is. Senki nem tiltja meg:) De tény, hogy szívás. Azért nem egy doktornőnek van gyereke..akkor vhogy csak meg lehet oldani, nem?


(Egy orvostanhallgató)

2010. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenki orvos akar lenni. (Én mondjuk nem)
2010. szept. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is orvos szeretnék lenni, de én nem látom ezt annyira rossznak. Először is az egyetemen az utolsó éven már szinte csak gyakorlat van, és utána már rendesen dolgozni fogsz, igaz, rezidensként, és a szakosodás 3-6 év, attól függ, mi leszel. De attól még nem ülsz iskolapadban egész nap, hanem jársz dolgozni, csak nem láthatod el egyedül a beteget és nem vagy szakorvos. Szóval ha mondjuk gyermekorvos lennél, akkor 29 éves korodra leszel szakorvos, ha háziorvos, akkor 27 leszel. Ez azért még nem olyan öreg. :D

És jól mondja az egyik előző, lehet szülni egyetem alatt, és rezidensképzés alatt is (ismerek ilyen doktornőket).

A szülő-gyerek kapcsolat pedig nem csak a kortól függ. Én tényleg késői gyerek vagyok (40 éves voltak a szüleim), de nagyon jó a kapcsolatunk. Emlékeznek e gyerekkorukra, hogy milyen volt nekik az én koromban, és bármiről lehet velük beszélni. Viszont van olyan ismerősöm, akinek fiatalok a szülei és rossz a kapcsolat, és van ahol meg szuper. Nem ettől függ.

2010. szept. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!