Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol szóbeli érettségin, ha...

Angol szóbeli érettségin, ha nem tudsz beszélni az adott témáról/kevésnek találják a tudásod, akkor húzatnak egy másik tételt gyengébb jegyért vagy nem mondanak semmit, csak megbuktatnak?

Figyelt kérdés
2022. nov. 9. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Angol szóbeli érettségin nem 1 téma van, hanem 3. A háromból csak összehozol 4 pontot. Amúgy minek mész előrehozottra, ha meg se tudsz szólalni? Bár valószínűleg ha sikeresen túlvagy az írásbelin, akkor azért csak meg tudsz szólalni.
2022. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kicsit ás szem túl izgulom, az írásbelim egész jó lett, de minden szóbeli vizsga előtt ezt csináltam és azt hiszem csak nyugtatni szertném magam, hogy aludni tudjak :D kedves #2, ne szomorkodj, 10 éve érettségiztem, akkor németből, amit suliban tanultam és megnyugtatlak, semmi probléma nem volt. Angolból egy éve készülök, saját pénzen magántanárral, és fizettem sí az érettségi vizsgáért, mivel már nem vagyok tanuló (ezért is van most bennem ekkora félsz, mert már fogalmam sincs, hogy van ez érettségin), de köszönöm a segítőkészséged :)
2022. nov. 9. 18:45
 3/13 A kérdező kommentje:
*asszem
2022. nov. 9. 18:45
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 tudom, hogy 3 rész van, de rettenetesen izgulok, hogy nehogy leblokkoljak, meg azért nem 4 pontot szeretnék szerezni, csak érdekel minden opcióra a megoldás :D
2022. nov. 9. 18:47
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha megvan 4 pont, akkor nem buksz meg. De ha nem annyit szeretnél szerezni, akkor nem tudom, hogy merül fel benned az alaptételed, hogy nem tudsz beszélni az adott témáról. Mindenki izgul, de olyan nem fordul elő, hogy valaki nem tud megszólalni.
2022. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy merül fel, hogy nincs önbizalmam. De szóval akkor a 4 pont után nem állítanak le, hogy ezt hagyjuk. Erre a válaszra voltam kiváncsi, köszi :)
2022. nov. 9. 18:55
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
A szóbeli nyelvvizsga interaktív, nem az van, hogy te beszélsz 20 percig a tanár meg hallgat. Valamit csak kihúz már belőled. Új tételt huzatni már csak nagyon végső esetben szoktak, de én még nem láttam olyat nyelvből.
2022. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm, bár tuti úgy leszek már holnap vele, miután végeztünk, hogy ez nem volt vész, de jelenleg kicsit pánikolok és minden forgatókönyv lejátszódik bennem sajnos
2022. nov. 9. 20:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, hogy volt?
2022. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a kérdésed :) fuh, hát a társalgás rész szerintem nem ment rosszul, a vitánál igazából kb. 3 érvet tudtam felhozni és azokat variáltam, úgyhogy annyira nem vagyok megelégedve magammal, viszont az önálló résznél örültem a témakörnek, mert tudtam róla beszélni. Így utólag már több minden beugrott mit kellett volna, de most már mindegy :D németnél anno suliban kicsit könnyebb volt, hogy sokkal többet gyakoroltuk a beszédet meg nem egy emberrel beszéltem csak, de ahhoz képest örülök, hogy így ment
2022. nov. 10. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!