Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia vagy kémia szak ha a...

Biológia vagy kémia szak ha a biokémia érdekel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

A biológia vagy a kémia alapszakot kellene választanom hogyha a biokémia-biológiai kémia érdekel a leginkább? Vagyis pontosan a 2 terület metszete. Kutatással szeretnék foglalkozni.

Kémiából szeretem még a szervest, az általánost, de a fizikáért és bonyolult matekért nem vagyok oda. Biológiából a sejttan, molekuláris biológia ami tetszik, állattan, növénytan, ökológia nem érdekel. Biológusok, kémikusok, akik esetleg ezen a területen munkálkodnak, tudnátok írni a nézőpontjaitokról a kérdést illetően?



2022. nov. 9. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Gyógyszerész?
2022. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Orvosi?
2022. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Biológus hallgató vagyok. Nem kell sem gyógyszerésznek, sem orvosnak tanulnod, ahogy az előttem levő 2 ember említette.


Egészen érdekes a magyar rendszer ebből a szempontból. Külföldön a biokémia inkább a kémiához van sorolva, míg nálunk valahogy a biológia egyik ágaként van számon tartva.


Alapvetően azt kell eldöntened, hogy inkább a kémiás tárgyak felé vagy inkább a biológiás tárgyak felé húz a szíved. De! Hozzátenném, hogy a biokémikusok legtöbbször molekuláris biológusok.


Illetve biológia alapszakon is vannak olyan csodás tárgyaid mint szerves meg általános kémia - ezek általában erős előfeltételei a biokémia, illetve molekuláris biológia tárgyaknak.


Még azt javasolnám, hogy sose döntsd el előre, hogy mi érdekel és mi nem. Egy nagyon jó oktató lelkes előadása kb. bármelyik területet meg tudja szerettetni az emberrel:D


Ha van valami kérdésed még esetleg, nyugodtan írhatsz privátban is.

2022. nov. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
De az ELTE biosz szak tanárai eléggé szivatósak, ahogy hallottam, emiatt jöttek át páran onnan a karunkra
2022. nov. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok


ELTE bioszra járok, én még nem tapasztaltam, hogy annyira szivatósak lennének, pedig már túl vagyok azért néhány féléven:D


Nyilván vannak tárgyak, amik nem könnyűek, de ha valaki valóban tanul és megtesz mindent, annak nem lesz gondja. Sajnos nem való mindenkinek.

2022. nov. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Szegeden a szivatós a biosz, tudom, mert oda jártam
2022. nov. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem lehet megmondani,megjósolni a dolgot. Annyi biztos, hogy egy ilyen határterületen nem árt, ha az ember egy konkrét biokémiai történést be tud illeszteni egy bonyolult biológiai környezetbe. Sokan váltanak munkaterületet életük közepén, Csányi Vilmos professzor pl. vegyészként végzett, biokémiával foglalkozott az orvosi egyetemen, aztán valószínűleg belátta, hogy ott nem fog előbbre jutni a sok orvos között, aztán átnyergelt etológiára, aminek a kémiához nem sok köze van, a biológiához is csak érintőlegesen. Én magam biológia-kémia szakon végeztem és leghosszabb időt olyan munkahelyen végeztem, ahol sok orvos meg gyógyszerész volt. Hiába volt tudományos eredményem, szabadalmam, az orvosok meg gyógyszerészek csak irigykedtek, de én sem jutottam előbbre a hivatali ranglétrán 24 év alatt. A főnökömnek nem volt sem tudományos minősítése, sem eredményei, de ahhoz a vallási csoporthoz tartozott, amelyik ott éppen preferált volt. A gyógyszerész meg vegyész kollégáimnak én írtam meg a doktoriját, mert ők arra képtelenek voltak. Szóval a konkrét munkakörnyezetnek nagyon nagy a szerepe az életben.
2022. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kémia alapszakos vagyok, a párom biológus mesteren van. Engem a szerves kémia vonz. Ha biológia alapszakra mész elég langyi lesz a tudásod kémiából, viszont kémián meg biológiából. Kémia szakosoknak több a szerves kémia, biokémia van, mint a bioszosoknak. Nézd meg a mintatervet és dönts szerintem az alapján. Szetintem egyébként kémia szakkal jobban járnál, de mindkettő szakkal járható út.

Mindketten az SZTE-re járunk és szeretjük nagyon :)

2022. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Megfogadom a tanácsokat.:)

A kémián mennyire vészes a matek és a fizika?

Tudom, hogy elengedhetetlen mindkét szakterületen, de sajnos nem tartozik az erősségeim közé.

2022. nov. 10. 14:42
 10/12 NTBS ***** válasza:
Inkább biológia.
2022. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!