Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia vagy kémia szak ha a...

Biológia vagy kémia szak ha a biokémia érdekel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

A biológia vagy a kémia alapszakot kellene választanom hogyha a biokémia-biológiai kémia érdekel a leginkább? Vagyis pontosan a 2 terület metszete. Kutatással szeretnék foglalkozni.

Kémiából szeretem még a szervest, az általánost, de a fizikáért és bonyolult matekért nem vagyok oda. Biológiából a sejttan, molekuláris biológia ami tetszik, állattan, növénytan, ökológia nem érdekel. Biológusok, kémikusok, akik esetleg ezen a területen munkálkodnak, tudnátok írni a nézőpontjaitokról a kérdést illetően?



2022. nov. 9. 23:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#8 vagyok

A tematikája a mateknak és a fizikának is fent van valahol.

Egyébként át lehet menni rajta, kis szorgalom és másnem kettesel átmész. Jelenleg én is a megajánlott kettesemet várom matekból :D

Matekból nálunk hetente van ZH, így nagyon kicsi tananyagrészekből van csak számonkérés.

Fizika az inkább elméleti, leülsz tanulsz akkor jó lesz.


Biológián kevesebb fizika és matek van, de ott is van azért.

2022. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kémia szakon kb semmi biológia nincs, de ezeket az interdiszciplináris területeket úgysem az iskolába tanulnod meg. A Természettudományi képzés lényege, hogy alkalmas szemléletet adjon amivel képes vagy az ok-okozatok értelmezésére és a rendszerek átlátására. Beb@szna, ha 3-5 év alatt 0 gyakorlattal mindenki marhára értene mindenhez. Szóval a kulcs az, hogy egyetem után mihez kezdesz magaddal.
2022. dec. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!