Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű történelem érettsé...

Középszintű történelem érettségi írásbeli részén azok a tananyagok fordulhatnak elő, amiket az oktatas.hu vizsgakövetelménye feltűntetett adott évre (2023. május, 12 téma), vagy bármi előfordulhat, amit eddig a középiskolában tanultunk?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztában vele, hogy az a 12 téma csak a szóbeli részre vonatkozik, vagy az írásbeliben is csakisdecsakis a táblázatba szedett témák jöhetnek-e elő.


[link]


8. oldaltól



#történelem #történelemközép #történelemközépérettségi
2022. nov. 15. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbelin "csakisdecsakis" a táblázatban feltüntetett témakörök kerülhetnek elő.

A szóbeli 20 témakörét majd a tanárod határozza meg.

üdv

egy töritanár

2022. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Tanárnő/Tanár Úr :)
2022. nov. 15. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. ;)

(nő)

2022. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy idepofátlankodok, de ön szerint ez a könyv jó felkészítő? B. Mátyus Gyöngyi, Bori István Történelem érettségi témavázlatok Középszint
2022. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon kedvelem, de a 2023-as nyári értettségin jó utoljára.

Illetve nem tudom az új, 2020-as NAT szerinti átdolgozásban megjelent-e már.

1#es

2022. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023 májusban érettségizek én is, és bár egy adott tzre még meg tudom tanulni a jegyzeteimet, érettségire nagyon sok lenne. (Csak a második vh-ról 20 oldal, és konkrétan a csaták és tárgyalások csak emelt szinten kellenek)
2022. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!