Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 30evesen késő elkezdeni az...

30evesen késő elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
2022. nov. 20. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egzakt kor nincs, amikor már "késő", ezt neked kell megfontolni. Számold ki, gondold át! Esetleges csúszással és a rezidens évekkel is számolni kell. Én 30+-osan még elkezdtem olyan képzést, aminek végül megcsináltam a mesterét is, nem mondom, hogy megbántam, de eléggé határesetnek érzem - de ez én vagyok.
2022. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha téged nem zavar, hogy 40 éves korodig egy fillért nem keresel és teljesen kiszolgáltatott és röghöz kötött leszel.


Nem értem ezt a sok megkésett orvosos kérdést. Ez valami kapuzárási pánik, hogy kinézitek a legszopóbb szakot és azzal akartok kínlódni ahelyett, hogy valami konstruktívabba és reálisabba fektetnétek?


Lehet menni egyetemre 30 évesen, nem arról van szó, de nekem már leszáradt volna a képemről a bőr, ha ennyi idősen másnak kellene pesztrálnia, mert semmi realitásérzetem azzal kapcsolatban, milyen volumenű dolgokat akarok.

2022. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Igen, késő. Lehet lepontozni.


Negyven pár éves leszel mire kezdő orvos leszel. Itthon szarér-hugyért.

Mire lesz egy valamire való tapasztalatod 50 valahány vagy. Ez már az életnek bőven a "levezető" szakasza. Már erősen a "B" oldal forog.

2022. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Sosem értettem ezeket a túl késő vagy korai kérdéseket. Az, hogy 30 éves vagy azt jelenti, hogy amióta megszülettél ennyiszer kerülted meg a Napot.


Ha neked vagy a családodnak anyagilag nem megterhelő és időd is van rá, akkor miért ne? Csináld. Legrosszabb esetben nem fog menni és otthagyod.

2022. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

És akkor fizetheti vissza a 2-12 millió forintot. Jah.


Nőjetek fel inkább, az sokat segítene.

2022. nov. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%
A kor csak egy szám. Tanulni sosem késő.
2022. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem a lepontozást. Ha a kérdezőnek ilyen ambíciói vannak akkor feltételezem, hogy megvan hozzá a kellő hátszele, akkor pontosan mi a gond? Miért törvényszerű, hogy 20 és 30 éves kor között kell megvalósítania önmagát? Közel sem biztos, hogy ő követni szeretné az általános családmodellt, ha neki így jó hát csinálja.


(4-es voltam)

2022. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

#7


Senki sem a családmodelről pofázott. A hátralévő életének a jelentős része kuka. Senki sem 50 évesen akarja az életét elkezdeni építeni.

2022. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

"Legrosszabb esetben nem fog menni és otthagyod"


Meg fizethetsz vissza millió forintokat.

2022. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

Államira nem jelentkezhetsz, csak fizetősre.

12 félév


Képzési terület: orvos- és egészségtudomány Képzési idő félévekben: 12 félév

+

A szakvizsgáig 6 félév.

40 éves korodra leszel kezdő orvos.


Válassz más egzakt szakot. De mehetsz ápoló képzőbe, vagy orvos asszisztens képzőbe, ha ragaszkodnál a pályához.


Mamahotel, papabank és 30 éves korban választanak pályát?!

Ez már durva kitolódása a kamaszkornak.

2022. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!