Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarok csak túlesni az...

Miért akarok csak túlesni az iskolákon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most lettem 9.-es egy technikumban, és már régebb óta be szeretném fejezni az iskolákba való járást, hogy dolgozni tudhassak. Általános iskola felső tagozata szerintem elég jól sikerült, és érdekelt is az, hogy jól teljesítsek, mindenből valamennyire kitűnő legyek, megvolt a motiváció hozzá. Részt vettem versenyeken, mindenből megvolt a 4,75 feletti átlag, párból dicséretes 5-ös is lettem.

Ezzel szemben 7. évfolyam 2. féléve után kezdett el ez lobogni igazán a szemem előtt, hogy essek majd végre túl a középiskolán (természetesen jó jegyekkel, érettségi és szakmai vizsgával), illetve egyetemen is.

Igaz, tudom, hogy már nem lesz minden olyan egyszerű, mint általános iskolában, ennyire naivan nem gondolhatom, hogy könnyedén fogok tudni mindent teljesíteni megint, és ilyen hozzáállással csak szenvedni fogok mindenhol. Ezen szeretnék változtatni, hogy valamennyire "élvezzem" is a tanulmányi éveket.

Nagyon köszönöm, ha elolvastad és tudnál segíteni!



2022. nov. 23. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell mindenből kitűnőnek lenni. Tanuld azt, ami érdekel, a többiből jó a 2-3-as is.
2022. nov. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Folyton változik a világszóval ez nem örök érvényű csupán egy tapasztalat a sokból:

1) Az első jól mondja, nem kell mindenben jónak lenni, csak megtalálni azt amihez az ember érteni szeretne és örömmel is tölti el akár. (Persze nem árt ha olyan, amiből később meg is lehet élni.)

2) Én egész gyermekkoromban végig azt hallgattam, hogy nincs más lehetőségem, mint hogy iskolába járjak és tanuljak. És azt, hogy ha tanulok, akkor lesz belőlem valaki.. A tudást nem lehet elvenni. Értelmesnek lenni mindig előny. Stb. Elvégeztem a gimnáziumot, volt amiből kimagasló voltam, volt amiből nem annyira, de amit szerettem abba beleadtam mindent. Aztán elvégeztem az egyetemet, szintén beleadtam mindent, aztán tapasztalatot szereztem. Amiben ugyan csak beleadtam mindent. Szerettem is tanulni, mindig az lebegett előttem, amit egész életemben végig hallgattam.


Aztán jött az arcul csapás: 7 évnyi tanulás, küzdelem és tapasztalat szerzés után rádöbbentem, hogy fél ország elhúzott mellettem. Mind család alapításban, mind anyagi helyzetben.


Hogy mi a tanulság? Csináld azt, amit szeretsz, mert azzal nem lőhetsz mellé. Amit legbelül a lelked mélyén szeretnél. Aztán majd kiderül mi lesz. Nem a tanulás mennyiségén fog múlni, hogyan boldogulsz.

2022. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!