Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ne érezzem rosszul...

Hogyan ne érezzem rosszul magam a versenyi teljesítményem miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Középiskolát kezdtem most ősztől, és volt annyi szerencsém, hogy egy helyesírási versenyt megnyertem az iskolámban, ami 3 fordulós. Mostani új magyartanárom (akitől kicsit félek) sokat gyakoroltatott feladatokkal, amikből sok sikerült jól, és biztatott ezért, hogy be fogok jutni a döntőbe. Végül ezen a héten letudtam a 2. fordulót, de visszagondolva rá szerintem eléggé pocsékul teljesítettem. Elvileg ilyenkor úgymond "képviselem" az iskolámat, és így nagyon ciki, hogy miattam, mint új iskolába jött amatőr gyerek miatt nem fog nyerni az iskola.

Először történt meg ez, hogy tovább jutottam egy versenyen.

Félek, hogy a tanárom most csalódni fog bennem.

Lehetséges, hogy nem itt kellene siránkoznom, illetve csak túl gondolom az egészet, de nem tudom, hogy mit tegyek. Mindig amikor visszagondolok rá, akkor rosszul érzem magam, mert lehettem volna jobb is, és alapvető hibákat vétettem.


Nagyon szépen köszönöm, ha elolvastad és tudsz segíteni!



2022. dec. 3. 14:03
 1/3 anonim válasza:
100%
Az iskoládban megnyerted a versenyt, kiérdemelted, hogy te képviseled az iskolát. Nem sikerült, akkor nem sikerült, ez miatt már ne érezd rosszul magad. Másoknak az iskoládban nem sikerült megnyernie, szóval ha ők jutnak tovább, lehet még rosszabbul teljesített volna. És előbb várd meg azt az eredményt. Szóval önmagában szép teljesítmény, hogy bejutottál, és nincs semmi baj, ha nem sikerült olyan jól. Akkor gyakorolj még, és ha lesz még ilyen lehetőség, akkor menj, hogy bizonyíthass, kijavíthasd. Nem szabad keseregni, bármi van, menni kell tovább. És az is lehet, hogy jól sikerült, nekem is volt olyan, hogy azt éreztem egy versenyen (akár az Aranytoll helyesíró versenyen), hogy nem sikerült olyan jól, aztán kiderült, hogy mégis. Fel a fejjel, és csináld tovább. Van még pár éved megmutatni :)
2022. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne bánkódj, és főleg ne csinálj a bolhából elefántot. Az ember teljesítménye nagyban függ attól, hogy éppen jó vagy rossz napja van. Ez ilyen, nem vagyunk gépek. A tanárod is tudja ezt, és ha normális, nem fog emiatt buzerálni (ha pedig nem normális, és ilyen hülyeség miatt képes haragudni, akkor is minden csoda három napig tart). Fel a fejjel!
2022. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, a sok segítséget és tanácsot! Igyekszem tovább fejlődni, ahogy csak tudok. Jobbá tettétek a napom! :D
2022. dec. 3. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!