Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valakinek van törzskönyveze...

Ha valakinek van törzskönyvezett kutyája és akar tenyészteni, akkor ahhoz, hogy tenyészteni tudjon kell a kutyának versenyi teljesítmény?

Figyelt kérdés

2022. febr. 18. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2022. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Verseny nem, de tenyészszemle, adott fajtánál munkavizsga is és az előírt eü szűrések kellenek.
2022. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

..első sorban kiváltott kennel név amire kikérheted a törzskönyveket.Szűrések arról,hogy egészséges a kutya és a mellé választott is,és természetesen a törzskönyve is kell hozzá.Tenyész szemle,hogy egyáltalán alkalmas-e a tenyésztésre.

Nem elég az,hogy törzskönyves,de nem kértem hozzá mert úgy 'olcsóbban adta'.Ezen felül többnyire hobbi kutyát azért adnak olcsóbban a többihez képest mert nem alkalmas a tenyésztésre és nem fog átmenni a tenyész szemlén.

Ha kimondottan tenyészkutyát vettél akkor minden rendben.(és miért is ne azzal akarnál tenyészteni,hiszen a tenyésztő fajta nemesítéssel foglalkozik,nem tk-s szaporítással a fizetés kiegészítésért..)


A kan kutyának is kell a tk-ja ami ha nem a tiéd a másolatát el kell kérned.

2022. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tenyésztőtől akitől vettem kutyát kimondottan tenyészkutyát szerettem volna, még nem vagyok biztos benne, hogy szeretnénk tenyészteni. A kutya még csak 5 hónapos, szóval még sok időm van dönteni. Főleg családi kutyát szerettem volna, de gondoltam inkább veszek olyan kutyát amivel, ha úgy döntök kenelt is tudok alapítani. Ami amúgy nehéz döntés, mivel nem könnyű feladat tenyésztőnek lenni. Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat!
2022. febr. 18. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A kiállítási eredmény azért "célszerű" mert az alapján lehet "párt" találni. (ha szukád van fedező kant, ha fedező kanod van akkor szukát). Ott lehet megismerni a többi tenyésztőt, ott lehet látni, hogy milyen párosítás az ami szóba jöhet. Egyáltalán ha valaki komolyan veszi akkor a "pár"nál megnézik, hogy hova adják, vagy kit tesznek rá. Ha nincs eredmény nem fognak ismerni.
2022. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Bocs a felét nem küldte el.

Nem követelmény, hogy legyen eredménye a kutyádnak. De egy rakás dolog egyszerűbb, ha van. Vagy ha munkavonalas a kutya akkor nem egy esetben a tenyész szemlén kérnek munkavizsgát, meg teljesítményt. Ez már a fajta szabályzattól is függ.

2022. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Max akkor, hogy ha díjnyertes kennelt szeretnél, vagy úgy szeretnéd árulni a kicsiket, hogy ,, többszörös díjnyertes szülők ivadekai", pl. főleg a Collieknál (Border, Rough, stb..), ha kb. olyan hobbi szinten mentek kutya szépségversenyekre, (de már online is rengeteg ilyen van), és díjakat nyertek, az nagyobb népszerűségre juttat, és mivel valószínűleg a kicsik is "ilyenek" lesznek, ezért több pénzért el lehet adni őket, de főleg olyanok veszik majd, akik szeretnék "többre vinni", pl. ugyan ilyen célokkal többféle versenyeket nyerni/részt venni, stb...

De alapjáraton nem kell, ha kicsiben gondolkozol. De mielőtt még.....; Csak mondom, hogy ehhez nagyon nagy szerencse kell ám, nem elég csak szimplán ápolgatni, stb ... Ráadásul ez a kutyán is nagyban múlik. Egy valamint viszont én sem tudok, az az, hogy ezt "hivatalosan" fogják kinevezni, vagy az állam nélkül is megteheted? Amúgy röviden ennyi. :)

UI:Ez a szépségverseny csak egy példa volt. Bár ez a leggyakoribb, ettől függetlenül pl. A Dog Dancing, stb... is népszerű. És nem csak Colliekkal, hanem szinte bármelyik fajtával. :)

2022. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!