Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes lenne kezdőként ezzel...

Érdemes lenne kezdőként ezzel a teljesítménnyel amatőr XC versenyekre járni?

Figyelt kérdés

Ma reggeli tekerésem:

Távolság: 50.43 km

Szintkülönbség: 615 méter

Átlagsebesség: 18.5 km/h

Idő (mozgásban): 2 óra 43 perc

Teljes idő (pihenőkkel) 3 óra kereken


Amúgy 19 éves fiú vagyok, már egy ideje el akarom kezdeni az XC versenyzést. Most egy 27.5-ös összteleszkópos biciklim van, de szeretnék majd egy merev 29-es XC biciklit.

Szerintetek kezdőként ez jó teljesítmény?


2022. aug. 1. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a terepviszonyoktól is függ, ebben a szakágban ennyi alapján nem lehet ezt megmondani. Menj el, ne várj sokat semmitől és próbáld ki magad.
2022. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj el a Bükk Maratonra, most lesz hamarosan!

El kell menni versenyekre, mert csak úgy lehet fejlődni.

Edzhetsz még 25 évet, hogy a megfelelő pillanatban indulj az első versenyeden, de 99%, hogy úgysem fogsz elsőre nyerni.

De akkor sem fognak megköpködni, ha totál utolsó leszel.

2022. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennél többröl szól az xc ( meg bármilyen) versenyzés.

Eleve 18as átleg elég gyenge. Inkább 20-25 tereptől függöen.

Aztán forma időzités:hogy akkor legyél a toppon amikor kell (vb,olimpia).

A legnépesebb csoportba szálltálbe hobby férfi. Bár profi szinten is annyi ellenfeled lesz minta szemét,de azok még jobbak.


Miután jól elkeseritettelek:versenyre járni remek dolog. Én imádom a hangulatálukat. Mindenki a haverod. Akárhanyadik vagy nem fognak érte piszkálni.

2022. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet az átlagom nem volt a leggyorsabb, de így kezdőként 615 méter emelkedővel kicsit irreálisnak tartom a 25-ös átlagot, leginkább a mászás húzta vissza az átlagom, meg a biciklim amúgy sem mászik olyan jól, mint egy rendes XC bicó.

Persze nem kifogásokat keresek, lesz majd jobb is, így is sokat fejlődtem mondjuk 3 héttel ezelőtthöz. :D

2022. aug. 2. 06:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Arról tudtam, hogy elég sokan versenyeznek XC-ben és sok ellenfelem lesz, de 19 évesen amúgy sem terveztem már komoly dolgokat elérni. Egyetlen nagy célom, hogy UCI licenszes versenyző legyek, ne csak sima amatőr.
2022. aug. 2. 06:08
 6/8 anonim ***** válasza:

19 évesen nem férfi, hanem U23...

Az XC már nagyon régóta nem népszerű és már a maratonok sem mennek úgy, mint 10 évvel ezelőtt.

Éppen az a legnagyobb baj, hogy nincs utánpótlás.

Pár éve még Buruczki nyert versenyt, pedig már Master2-es.

Volt olyan verseny pár éve, ahol felnőttben top10-ben végeztem volna. Master2-ben csak top20-ban voltam.

2022. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaja bocsi a tévedésekért kicsit kiestem a sortból pár éve...

Igen valóban már nincs havonta 1verseny itthon.

Amugy az UCI lisence nem akkor a kihívás. Kell hozza egy csapat. Meg az orvosik.

Szerintem ha nincs reális esély arra,hogy az első 20 közé kerülj (ők kapnak pontot) akkor csak pénz kidobás.


Lányoknál, nőknél nem. Ott egy eső elég ahoz hogy bezsebelj 19pontot. És ezüstérmmel haza gurulj. Akár úgy is hogy 1azaz egy kört mész a pályán.

2022. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7!


Vannak nyáron versenyek, vannak vidéken nagyon jó sorozatok. 3-4 éve még volt 5 nagy maraton és 4-5 futamból álló XC sorozat is.

Viszont egyre kevesebb az induló.

Az ezredforduló környékén az első kanyarokat alig lehetett túlélni, annyian voltunk. Aztán a maraton betört, az XC zuhant egyet. Most meg mindenki csak túrát akar szervezni.

2022. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!