Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi karon továbbra is...

Orvosi karon továbbra is kötelező lesz a COVID elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
2024-ben szeretnék jelentkezni orvosira. Mit gondoltok kötelező lesz akkor is a covid elleni oltás?

2022. dec. 5. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem érted, hogy egy világjárvány közepén miért fontosak a védőoltások, akkor eleve sokat kell még tanulnod a biológiát, mielőtt orvos akarnál lenni.
2022. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Az okokat értem. Viszont ismerjük milyen logikátlan volt az összes intézkedés a járvány körül. Ez volt a kérdésem oka. Jövőbe persze senki nem lát, de érdekel kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban.



Ettől függetlenül igen, sokat kell még tanulnom biológiára :)

2022. dec. 5. 21:22
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

#1 miert kell rogton igy valaszolnod. A kerdezo feltett egy kerdest, ami teljesen jogos. Mondj egy dolgot ami az utobbi 2 evben itt Magyarorszagon logikusan tortnent.

Na mindegy.

Szoval a kerdezonek, igen szerintem akkor is kelleni fog a vedooltas. Nem kell most beoltatnod magadat, iagazabol csak az elsoevi nyari gyakorlatig kell ennek meglennie. Nalunk is pl kotelezo a hepatitis B vedooltas, mernek ellenanyag szintet es mivel sokunknak mar tul alacsony az erteke igy ujra be kell oltatnunk magunkat. Tudjuk, hogy a vedooltas teljesen csak kb egy fel evre hatekony, ugyh ahogy erzed, de szerintem nem kell meg most beoltatnod magad. En 2 eve kaptam oltast, egyebkent azt is elfogadjak, de nalunk is van olyan aki ugy kezdte el az egyetemet hogy egy oltasa sincs es akkor csak az a lenyeg hogy nyarig megkapjon 2t

2022. dec. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. dec. 6. 19:56
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Törvény írja elő, hogy az egészségügyben mi kötelező (oltás vagy akár rendszeres szűrővizsgálat). A covid elleni védőoltást mostanában biztos nem fogják eltörölni (minden politika nélkül) és a kórházi gyakorlatra 100%, hogy kelleni fog. Nekem is be kellett mutatnom az egyetem felé, majd most tavasszal a gyakorlati helyen is, hogy hány oltásom van
2022. dec. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
4%
Halál vakszin
2022. dec. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
Európában Magyarországon kívül gyakorlatilag sehol sem kötelező a covid-oltás a tanulmányok megkezdéséhez (nézzetek nyugodtan utána), úgyhogy van benne politika. Egyáltalán nem vagyok oltásellenes, de ez az "addig nincs jogod tanulni, ameddig nem fecskendezel a testedbe egy anyagot" elég radikális hozzáállás. Mindaddig, ameddig kísérleti státuszban van és már járvány sincs. Persze a kívülállók ebbe nem látnak bele, Merkely is egy fideszsz*pó, egy olyan kormánynak, ami kirúgatott több ezer egészségügyi dolgozót, akikből alapból hiány van.
2022. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy megsúgom, rengetegen úgy oldották meg ezt, hogy az ismerős ismerőse ismert egy olyan háziorvost, aki kiadta az igazolványt pénzért cserébe vagy simán jó indulatból.
2022. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
7-es, a tanulmányaidat megkezdheted, nem a beiratkozásnál kérik. Nálunk gyógytornász hallgatóknál 3 szemesztert ki tudsz járni oltás nélkül, a 4.-et pedig nem fogod tudni befejezni, oltás vagy a mentesítő igazolás nélkül a gyakorlat miatt. Szóval nem ehhez van kötve, mai napig vannak oltatlan szaktársaim. És ez nem csak nálunk van így, a félévek száma lehet, egyetemeként és szakonként változik, hogy hol mikortól jön be a gyakorlat…
2022. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
9: nem tudom, de a sote-n nem lehetett megkezdeni a félévet 3. oltás nélkül.
2022. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!