Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi karon továbbra is...

Orvosi karon továbbra is kötelező lesz a COVID elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
2024-ben szeretnék jelentkezni orvosira. Mit gondoltok kötelező lesz akkor is a covid elleni oltás?

2022. dec. 5. 17:52
1 2 3
 11/30 anonim válasza:

Hasonló van ebben a filmben :


[link]

2022. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
39%
Én a magam részéről támogatnám, hogy akivel Eü végzettsége, vagy leendő Eü végzettsége ellenére akár oltakozási hajlandósággal, akár veszélyesnek tekinthető alternatív irányzatokkal, homeopátiával (gyógyszerészek esetében homeopátiás szerek propagálásának, ajánlásának, támogatásának is beleértésével) bármiféle probléma van, volt, vagy adódik, a vonatkozó kamarából (Magyar Orvosi Kamara, Magyar Gyógyszerészi Kamara, Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, sőt, soroljuk ide a Magyar Állatorvosi Kamarát is) rövid úton zárják ki, méghozzá tartósan. Legalább évekre, de inkább véglegesen. Akinek pedig az oklevélszerzés előtt adódik ilyen gubanca, az oklevelet esetleg szerezhesse meg, de a vonatkozó Kamara már az első felvételét is tagadja meg az illetőnek.
2022. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
45%

12: persze hogy támogatnád, mert a morális érzéked vagy öntudatod csak a köztévében elmondottakig terjed. Én világ életemben elítéltem a természetgyógyászatot és szigorúan az evidence-based tudományt követem, terjesztem. A covid-oltásnak nyilván van köze a tudományhoz, de a politikának nem. Ha nem megy, segítek: a "kötelező" szócska nem a tudomány témakörébe tartozik már, hanem a politikába. Megfosztani valakitől a tanuláshoz való jogát pusztán egy oltási státusz miatt - diszkriminatív és etikátlan. Ha neked ez nem hangzik ijesztőnek, akkor valószínűleg már soha nem is fog.

Annyit még megválaszolhatsz, ha annyira igaza lenne a magyar intézménynek, akkor a többi, külföldi intézmény miért nem teszi kötelezővé a hallgatók számára az oltást? Hát igen...ott még van intézményes autonómia és érzik, hogy ezzel átlépnének egy határt, Magyarországon már nincs, és a kormány ilyen kérdeseken - hogy mi lenne jó az állampolgárnak - nem is nagyon gondolkodik. Lásd napjainkban ugyanezt az arroganciát manifesztálódni a tanárokkal való bánásmódnál.


Egyébként több oka is van annak, amiért valaki nem tudja/akarja felvenni az oltást, nemcsak az, amit mindenkire rásóztok, hogy tudományellenes az illető. Van ilyen is, de más esetben meg semmi köze ennek az egésznek a tudományellenességhez.

2022. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
Persze, hogy sok oka lehet annak, hogy valaki nem veszi fel az oltást. Azonban ezek közül én orvosként kizárólag az EGÉSZSÉGÜGYI okokat tartom elfogadhatónak. És azok közül is az egzakt, konkrét kontraindikációkat. Az és mi lesz ha évek múlva kiderül ez meg az meg amaz típusúakat nem. Autoimmunbetegről van szó? Akkor annak ne legyen kötelező, azonban erről legyen hivatalos papírja, hogy ezért, ezért és ezért nem oltható. Egyébként én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy pl. az USA-ban az orvosi egyetemeken nem kötelező-e az oltás? Egyáltalán nem lennék meglepve, ha kötelező lenne. A szabadságjogok kérdéséről pedig arra hívnám fel a figyelmet, hogy minden ilyen alapelv az mondja ki, hogy az egyén szabadsága addig terjed, amíg ezzel nem korlátozza a többi ember szabadságát. Addig, és nem tovább. Márpedig minden embernek joga van hozzá, és hozzátartozik a szabadságához, hogy körülötte mindenki megtegyen minden tőle telhetőt, hogy minimalizálja annak az esélyét, hogy elkap tőle valamit, hogy megbetegszik, stb. Magyarul, ebből következően, azért nem terjedhet ki az egyén szabadsága arra a döntésre, hogy él e a tudomány és technológia adta lehetőségek közül azokkal, amikben nem akadályozott, vagy nem, mert amennyiben nem él velük, ezzel a többi embernek ebben a formában a szabadságát korlátozná. És ilyen szabadsága senkinek sincs. Semelyik ember egyéni szabadsága nem korlátozhatja egyetlen egy másik embernek se a saját egyéni szabadságát. 2015-ben volt a Germanwings-tragédia. Abban se az volt a felháborító és megrázó, hogy az elsőtiszt saját maga öngyilkos lett. Saját élete, szíve joga. A 100 valahány utast azonban egyáltalán nem lett volna joga magával rántani a halálba.
2022. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
32%

Belefutottunk a klasszikus "trolley-problem" etikai dilemmába. A tanulmányok befagyasztása pontosan ugyanúgy lekorlátozza mások információhoz való jogát és a tanuláshoz való szabadságát. Kinek van igaza? Nyilván azt kell mindig megvizsgálni, hogy milyen igazságalapjuk van. Nem bizonyított, hogy az oltás jobban megakadályozná a fertőzés terjedését, mint az ffp2 maszk. Ez a döntési lehetőség miért nem áll például fenn? És meg is oldódik a problémának az a része, hogy ne veszélyeztessünk másokat!

Az egészségügyi okokba beletartozik az illető pszichés, mentális állapota is. Nem jutott még esetleg eszedbe, hogy egy kényszeroltás olyan mértékig növelheti egyesek diszkomfortérzetét, hogy abból kiprovokálódik egy olyan pszichózis, ami a priori elkerülhető lett volna? De ez csak 1 példa az ezer közül. Jelenleg csak az mentesülhet, aki allergiás valamilyen összetevőre.

2022. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
21%
Az is ebben a probléma, természetesen, hogy Magyarországon jelenleg eléggé diktatórikus a rendszer, éppen ezért a döntéseinek nem igazán van tekintélye. Minél demokratikusabb egy rendszer, annál több fék és ellensúly van benne, és annál elfogadhatóbbak a döntései, sőt, annál legitimebbek is, amikor olyan kérdésekről van szó, ahol elvileg egyenrangú dolgok közül kényszerből valamelyiknek elsőbbséget, az aktuális kérdésben elsőbbséget és felsőbbrendűséget kell biztosítani. Működő demokráciákban pontosan erre (is) valók a minősített többséget igénylő, és a minősített többséggel meghozott döntések akkor, amikor két érdek ütközik, és valamelyiket ki kell mozdítani a másik elől. Édesapám jópár éve mondott nekem erre már példát. Baromira fontos lenne törvénybe, és jogba foglalni, hogy egy munkáltató, aki állást hirdet meg, dolgozót keres, ne utasíthassa vissza a jelentkezőt kizárólag azért, mert az kisebbségi. Ehhez ne legyen joga, ez alapján megítélni valakit. Mert a kisebbséginek pontosan ugyanakkora joga van azt az állást megkapni, ha minden egyéb objektív kritérium alapján megfelel, mint annak, aki ugyanennyire felel meg, épp csak nem kisebbségi. Ez viszont a munkáltatónak a szólás és véleménnyilvánítási szabadságát természetesen korlátozza. Itt a két érdek, a két szabadságjog ütközése. A kisebbségi érdeke és szabadságjoga, hogy ne diszkriminálják, a munkáltató szabadságjoga pedig a szólás és véleményszabadsága. Azonban a törvényhozás minősítétt (Magyarországon kétharmados) többséggel kimondhatja, hogy a kettő közül az adott helyzetben a diszkriminációmentességhez való szabadságjog erősebb és felsőbbrendűnek számít a szólás és véleményszabadság szabadságjogánál, ezért az adott kérdésben az utóbbiakat rendeli korlátozni, és az előbbinek a megsértését rendeli törvényileg büntetni. És ezt bármiben, bármikor lehet alkalmazni, amikor két szabadságjog ütközik.
2022. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%

Attól diktatórikus a rendszer, hogy egyébként lennének opciók és alternatívák, de ennek ellenére is kizárólagosan csak a minden vagy semmi elvhez ragaszkodik.

Én elítélem az erőszak minden formáját, és egy orvosnak szerintem elsődlegesen ezt a szempontot kell képviselnie, keresni az alternatívákat és a kompromisszumokat úgy, hogy lehetőleg senkinek se sérüljön sem a lelki sem a testi integritása. Az egészben az a legszomorúbb, vagy legelkeserítőbb, hogy lenne erre megoldás, de sajnos egyszerűbb az erőszak és a nyomásgyakorlás (még az orvostársadalom részéről is, holott ez az orvoslás elveivel ütközik).

2022. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
57%
De részemről az lenne a kérdés, hogy akinek nincs egészségügyi kontraindikációja, az miért nem oltatta be magát?
2022. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
44%

18.

Mert nem annyira gyapjas mint te

2022. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

A Washingtoni Egyetemen például kötelező:

[link]

Van "medical and religious exemption", bár utóbbi szerintem baromság...

2022. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!