Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi karon továbbra is...

Orvosi karon továbbra is kötelező lesz a COVID elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
2024-ben szeretnék jelentkezni orvosira. Mit gondoltok kötelező lesz akkor is a covid elleni oltás?

2022. dec. 5. 17:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
27%

18: azért, mert ő úgy döntött, hogy más úton módon fogja megvédeni a társait (izoláltan él otthon, társaságban maszkot ffp hord, ami legalább olyan hatékony, mint az oltás). A probléma nem az oltást nem kérőkkel van, hanem a vírustagadókkal. Pl. fogd fel úgy, hogy egy párhuzamos univerzumban a túlnépesedés miatt nem lenne szabad reprodukálódnunk. Ezért kötelezően szedni kellene a fogamzásgátló tablettát. Azzal van a gond, aki inkább az óvszert vagy a spirált részesíti előnyben a tabletta helyett vagy azzal, aki nem is védekezik?

Ha valaki nem az oltással akar védekezni (és másokat megvédeni), hanem a maszkkal vagy egyebekkel, akkor azt miért nem lehet elfogadni?

2022. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
72%

Az egészségügyi kockázat pedig csak 1 dologra korlátozódik le: olyan heves allergiás reakció valamelyik hatóanyagra, ami anaxilaxiát provokálna ki.

Holott te is, és én is, mindketten pontosan tudjuk, hogy ennél sokkal szélesebb a paletta. De nem, a politikusok részéről (akik nem orvosok) nincs se kompromisszum, se empátia.

2022. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
53%
Több millió embert oltottak be, több millió emberből áll már az a minta, amire támaszkodhatunk, és semmiféle negatív következmény tömeges előfordulásáról, megjelenéséről, stb a mai napig hiteles forrásból nincs tudomásunk. Szórványosan természetesen megjelenik, meg híresztelnek ezt, azt, meg amazt, de ezek egyrészt nem bizonyítottak, hogy az oltáshoz lenne közük, mert mind egy szálig olyan jelenségek, állapotok, aminek számos egyéb oka is lehet, és egyéb körülmények között is előfordulnak, de még ha az oltás okozza is őket, valójában a sok millió beoltotthoz képest olyan elenyésző számban fordulnak elő, hogy kb. minden gyógyszernek van annál gyakoribb (és nem egynek nagyon gyakori és ezerszer kellemetlenebb és nagyobb bajt okozó) mellékhatása. Érdekes módon azokat senki nem akarja kivonatni a forgalomból.
2022. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
73%
Hozzáteszem, a kórházban már nem egy olyan betegnek, aki a számára igenis indokolt gyógyszerek beszedése ellen a mellékhatásokkal érvelt, mondtam már azt, hogy igen, a gyógyszer szedésének van ez, meg ez meg ez a mellékhatása. A gyógyszer nem szedésének ugyanakkor újabb infarktus, rosszabb egészség, ne adj isten halál is lehet a mellékhatása. Mert ez így van. Elég primitív megrögzés, hogy csak a gyógyszerszedésnek, csak a valamit csinálásnak van mellékhatása. Ez nem így van. A nemcselekvésnek is mindig megvan a maga következménye, ami, ha jobban tetszik, mondhatjuk úgy is, hogy mellékhatása.
2022. dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
5%
Érvelési hiba. Ennek mi köze van a feltett kérdéshez vagy a témához? Normális emberekről beszélünk, akik normálisan szedik a gyógyszereiket, hisznek a tudományban, és így tovább, de MÁS (ugyanolyan hatékony) védekezési módszerrel kívánnak élni az oltás helyett. Ezeket az emberek vessük meg, diszkrimináljuk a társadalomból, minősítsük címkékkel és dehumanizáljuk őket, sőt még a szabadságukat is korlátozzuk. Nem érzed, hogy ennek mekkora a súlya? Miért jó ez az erőszakoskodás?
2022. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 xp ali ***** válasza:
26%
Ha nem hiszel az orvostudományban, akkor sztem inkább menj máshová. Mindenkinek jobb lesz.
2022. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
26. Hiányzott egy proli válasz. Köszi mostmár van az is.
2022. dec. 30. 00:09
 28/30 anonim ***** válasza:
#14! Ok. Én igazoltan autoimmun beteg vagyok. Kaphatok felmentést az oltás alól? Segítek, NEM! Miről beszélünk? Ez hogy fér össze a morális érzekeddel? (A covidon már minden probléma, utólagosan ráfogott "post covid", és egyéb sz@rságok nélkül átestem.)
2022. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
53%
Én autoimmun beteg vagyok és megkaptam mind a 4 oltást. Orvos dönti el, megkaphatod-e.
2022. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

#29! Pont ez az, hogy hivatalosan nem létezik (vagy nem létezett) olyan igazolás, mely szerint az illető NEM OLTHATÓ, semmilyen betegséggel. Amikor bevezették a kötelezőt az egyetemeken, egészségügyben stb., egyedül a kismamák kaptak HALASZTÁST. A doki max.azt mondhatja, ő nem ajánlja, de ha orvosira akarsz menni, be kell oltatnod magad, úgyis saját felelősségre megy, aláíratják. Szóval nem kicsit gusztustalan. Szerencsére nekem nem volt olyan munkahelyem, ahol kötelező lett volna, de ha lett volna, se oltatnék. Suli, munkahely millió van, egészségem csak egy.

(A házi orvosomnak betűznöm kellett az autoimmun betegségem diagnózisát, mert sose hallott róla, vagy már elfelejtette az egyetem óta eltelt 30-40 évben. Biztos nagyon képben van, hogy egy kísérleti szer, hogy hat egy sosem hallott betegséggel rendelkező ember szervezetére 🙄)

#28

2022. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!