Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Törvényileg szabályozva van...

Törvényileg szabályozva van ez most jelenleg?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy miután letettem az érettségimet ebben a tanévben, a következőben plusz pénzkereseti célból magánórákat adnék középiskolásoknak. Sok korrepet tartok már évek óta, és jól tudok magyarázni, értek a különböző tantárgyakhoz. Tudtommal kovid alatt szabályozva lett a magánórák adása, kizárólag bejelentve lehetett ezt csinálni. Jelenleg mi a helyzet e téren? Bejelentés nélkül is kérhetek pénzt felkészítésért cserébe legálisan?

Ha valaki tud jogszabályt is szívesen olvasok.



2022. dec. 10. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozóként tudod ezt csinálni.

Mit értesz "bejeelntés nélkül" alatt?


Ha azt, hogy feketén, akkor jobb ha nem godnolkozol ezen....


Nagyon sokba fog fájni a büntetés, ha a NAV leleplez. Mert pl. valaki feljelent.


Ez egy vállalkozási tevékenység, ki kell hozzá váltanod. Vagy egyéni vállalkozó, vagy BT, vagy más....


Erre a célra még a KATA-t is választhatod adózási módként.

2022. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legális akkor lesz, ha adózol utána. De akkor meg nem éri meg.
2022. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt szomorúan olvasom :((
2022. dec. 10. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3: de mégis mit gondoltál...??? Hogy képzettség nélkül lehet illegálisan pénzt keresni...? VAgy mi volt a logikád? Mert ugye tanár sem vagy...
2022. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdezem, egyébként megéri? Van rá igény?

Mert benne vagyok 1-2 tanulós, magánórás csoportban, ahol naponta látok több olyan hirdetést, hogy frissen érettségizett akar órákat adni.


Nem tudom mekkora igény van rá, én minimum egy egyetemi hallgatóhoz járnék. Egy érettségi még semmit nem jelent, minimális tudás, minimális tapasztalatot.

2022. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5ös. Van rá igény és meg is éri. " Egy érettségi semmit sem jelent". Akik érettségivel rendelkezve adnak magánórákat kevesebb pénzt fognak elkérni, mint azok akik egyetemet végeztek. Vegyünk egy példát: egy kilencedikes diáknak aki kettes matekból és mondjuk négyes szeretne lenni, bőven feltudja készíteni egy érettségivel rendelkező is. És ezt fogja választani úgyis valószínűleg, mert olcsóbb
2022. dec. 10. 16:50
 7/9 A kérdező kommentje:
#4es, igen lehet. A környezetemben is nem egy ember van aki ezt teszi. Csak én kíváncsi voltam jogilag ez legálisnak számít e.
2022. dec. 10. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Magánórák tartásához nem szükséges semmilyen végzettség. Viszont valamilyen vállalkozási formában be kell jelentened magad, mert ez jövedelemszerző munkavégzés, és természetesen számlát kell adnod és adóznod kell. Keress fel egy könyvelőt, aki elmagyarázza neked a különböző vállalkozási formák előnyeit és hátrányait.
2022. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezért ne fizessen ki egy könyvelőnek többezret, van egy csomó honlap, ami leírja:


[link]

[link] /indulo-vallalkozas/egyeni-vallalkozok-nyilvantartasa


[link]


stb.


Rá kell szánni azt a 30 perc googlet.


Az sem ördögtől való, ha felhívsz egy nav információs számot.

2022. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!