Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted melyik jobb egy...

Szerinted melyik jobb egy gyereknek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 18:06
A kérdező szavazást indított:
Ha egy gyerek gimnáziumba megy tovább
Ha egy gyerek technikumba megy tovább
Ha egy gyerek szakmunkásba megy tovább
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Gugugaga
2022. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt tanulja amit ő szeretne és nem azt amit a szülő ráeröltet
2022. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az adott gyerektől függ, nem lehet általánosságban kijelenteni. Mindenkinek más a legjobb
2022. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Az a legjobb a gyereknek, ha a képességeihez mért legerősebb iskolába kerül (oda, ahol annyit kérnek tőle, amennyire tisztességes munkával, ésszerű erőfeszítéssel képes). Hogy ez pontosan milyen típusú iskola, az nem általánosítható.
2022. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont most próbálom győzködni a nem buta, csak lusta nyolcadikosomat, hogy legalább próbáljon meg bejutni egy gimibe, mert szerintem az a jobb.

Értem én, hogy utálja a fizikát meg a kémiát, de a nyelvek meg ragadnak rá, és azt gimiben jobb esélyekkel tud tanulni, plusz nem igazán biztos benne, hogy érdekli a szakma, amit a barátnője ötlete alapján még nézegetünk.

De lövésem sincs, mivel érveljek, a barátnő fújja, hogy a technikumban ADNAK PÉNZT!!! (ettől megőrülök, adok én havi 8000 zsebpénzt, ezen ne múljon -_- ) meg hogy IDŐPAZARLÁS a gimnázium (wtf) és hát a nyílt napok sem segítettek, a gimiben matekoztak, a technikumban meg kekszet sütöttek és játszottak, persze, hogy az jobban tetszett nekik... -_-

2022. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valaki van, aki szakmával alapozza meg a jövőjét. Meg most a szakmák vannak jobban megbecsülve. Plusz a teknikumban nincs technika, rajz, ének ami szerintem teljesen felesleges
2022. dec. 14. 20:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Plusz azt vettem észre, hogy aki nem gimnáziumba megy azt lenézik, hülyének titulálják
2022. dec. 14. 20:12
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Én úgy csináltam hogy szakközép, tehát 4 év után érettségi, utána 2 év technikus, utána pár év kihagyás és egyetem mérnöki képzés. Gimnáziumnak sok értelmét nem láttam volna, egyetemi matekon ugyanúgy buktak meg a gimiből érkezők is. Jobb az ha van egy jó szakma, lehet egyetemre menni utána is, jobb több lábon állni, de ez csak az én véleményem.
2022. dec. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért valljuk be, hiába nyomatják nagyon a szakképzést, hogy ösztöndíjat, és később fizetést adnak, aki egyetemre szeretne menni, annak kár a technikumon, vagy a szakképző iskolán gondolkodnia, mert egy gimi sokkalta jobb alapot ad.
2022. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocs de nem értek egyet. Gépész technikus után gépészmérnök szakon igenis ér nem keveset. 1-2 tárgyat ki is lehet váltani, ami szakmai. Gimis érettségivel mész gyakorlatra hegeszteni vagy forgácsolni és ott pislogsz hogy most mi van mert életedben nem használtál még ilyet. És nem utolsó sorban, ha véletlen nem kap egyből munkát az ember a diplomával, ott marad mint B opció a szakma
2022. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!