Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a jobb a gyereknek?Szeptemb...

Mi a jobb a gyereknek?Szeptemberben kezdi az ovit.

Figyelt kérdés

Elèg dèlig ott lennie?Vagy jobb lenne fèl 9-től 3-ig?Akkor ott aludna,itthon nem alszik dèlben màr 1hete.Bölcsibe igen.Veszèlyeztett terhes vagyok,ìgy itthon vagyok.Szeret közössègbe jàrni,baràtsàgos kisfiù.A mùlthèten haza hoztam a bölcsiből is ebèd utàn,de màsnap mondta,hogy szeretne ott aludni a baràtjaival.Ma mondta az egyik anyuka,hogy az ovi mondhatja,hogy hozzam haza dèlben.Imàdok a fiammal foglalkozni,nem leràzni akarom.Csak èn ùgy gondolom,hogy jobb lenne neki ott a többi gyerekkel.Addig amìg oviba van,megcsinàlnàm az itthoni dolgokat,bevàsàrlàs,orvos stb

..ès a du. csak vele lehetnèk.


2022. aug. 1. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatják, hogy vidd haza hamarabb, de nem kötelezhetnek rá.
2022. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
En hagynám. Főleg ha meg vagytok az ovival elegedve, nincs ra rossz kornyezeti hatas, szereti is és a barataival lehet. Szerintem ha ezek mind megvannak egy gyereknek jót tesz az ovis állandóság. A napirend, a rutin egyfajta kiegyensulyozottságot ad, amellett, hogy megsem unalmas mert gondolom vannak nalatok is tematikus foglalkozások. A masik meg, hogy jot tesz neki, a szociaizáció fontos, közössegben tanulja meg, hogy alkalmazkodjon masokhoz, meg ha neked most pihenned kell, akkor jobb is. Egyebket is ilyenkor a felfedező, gyorsan tanuló korszakban vannak. Az óvoda meg ha jo, akkor ott többet tud fejlődni, ha megfelelőek a pedagógusok. En nem latom indokát annak, hogy hazahozd.
2022. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,èn is ìgy gondolom.De fèlek,hogy rossz szemmel fognak rànk nèzni,hogy bent marad.Voltak az ovibòl csalàdlàtogatàson,akkor szimpitikusak voltak a fiamnak az ovonők,ès nekik is ő.
2022. aug. 1. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk lehetett olyan h csak hétfőn és pénteken vitte haza délben egy anyuka.
2022. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem majd megbeszèlem velük,hogy szeretnènk ha maradhatna bent 3ig.
2022. aug. 1. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha szeret ott lenni, és ott pihen/alszik is, akkor hagyd nyugodtan. Nekem olyan munkám volt, hogy pár délután szabad voltam, és el tudtam hozni. A lányom meg kérte, hogy inkább hadd maradjon, mert jó még kicsit a barátaival. Nálunk érdekes módon az óvónők azt preferálták, hogy ha maradnak a gyerekek délután is, nem ezt elviszik ma előbb, azt elviszik holnap előbb.
2022. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Torvenyileg az ovoda kotelezo, es napi teljes idoben elerheto ( ezert adozol ). Nemelyik ovoda eljatsza -akivel el lehet persze -, hogy mondja, vigyek haza delben. Sok anyuka ettol betojik, mert azthiszi az ovono valami birosag.

Valojaban ezt mondani semmi joguk nincs, a gyereked teljes napra az ovodaban lehet.

2022. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mèg nem ovis,de bölcsis oktòber òta.Ott szeret lenni ès vàrja az ovit is.Plusz a bölcsis kisbaràtjàval az ovit is együtt folytatjàk.🥰Köszõnöm szèpen a segìtsèget.
2022. aug. 1. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
2 nagyon jókat ír, de teljesen feleslegeseket. Ugyanis nem arról van szó, hogy menjen oviba, vagy otthon legyen, hanem hogy ott aludjon-e.a foglalkozások ugyanis délelőtt vannak, délután 3 előtt alvás és uzsonna van, semmiről nem marad le ,ha hazamegy délben.
2022. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én bent hagytam 5ig, amig aludt delutan. 3ig aludtak, de utána uzsiztak, utana meg az udvaron voltak. Nem akart alvas utan hazajonni, ő kerte, hogy maradhasson játszani. Így vígan elvoltunk egy évet. Aztán viszont elhagyta a délutáni alvást. Így délben elhozom, nem tudok mit csinálni. Emlekszem en is hogy utáltam delutan aludni. Még van 1 évünk, azt megoldom így, aztán suli..
2022. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!