Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mért van ennyire kevés informa...

Mért van ennyire kevés informatikus? Főleg mérnöki informatikus szakmából mért van ennyi hiány?

Figyelt kérdés

Túl nehéz? Vagy nem éri meg? Ha igen, miért nem? Nem megfizethető? Vagy túl nehéz a mérnök informatikus szak? Egyébként ha már itt tartunk mennyire nehéz? Msc mérnök informatikus szak miben különbözik az alapképzéstől?

Nagyon örülnék neki ha valaki hozzá értő adna normális és kielégítő választ.



2022. dec. 14. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert a legtöbb ember humán beállítódású és mert kevés embernek van kedve és affinitása élete végéig folyamatos önképzésre és komplex gondolkodásra.
2022. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

BME-n a VIK karon vannak a legtöbben azon belül pedig a Mérnökinformatikán. Szerintem nincsen kevés mérnökinformatikus. Kb 1 éve néztem egy edu-s cikket és ott azt írták, hogy a mérnökinfó volt a 2. leggyakoribb szak az országban.


Csak a BMEről tudok beszélni. Ott elég nehéz a mérnökinfó. A felvettek 1/3 kibukik már az első évben. A maradéknak csak egy kis része végzi el időben.


Az Msc ugyan az csak arra az anyagra épít, amit Bsc-ben adtak le. Tehát ha Bsc után jelentkezel rá, akkor kb ugyan úgy szevedsz mint Bsc-n, csak picit meghosszabbítod a szenvedések jobb esetben 2 évvel, de ott is csúsznak.


Nagyon jól megfizetik. A mérnökinfósok keresnek átlagosan a legtöbbet. BME-n nyíltnapon szoktak ilyen statisztikákat mutogatni.


Nem hiszem, hogy ez lenne a probléma.


Szimplán nagy az igény és túl kevés a rátermett, megfelelő tudással rendekező ember. Kezdőkből rengeteg van és most amúgy nekik nagyon nehéz elhelyzekedni, de ha van 3-5 év tapasztalatod, akkor már te vagy a király a munkaerőpiacon.


Nekem például egyetem alatt sok szaktársam alig talált munkát. Persze végül mindenki talált valamit kötelező gyakorlatra, de volt aki emiatt csúszott, meg általában olyan helyekre és olyan pozíciókra jutottak be, ahova felvették őket, tehát nem nagyon volt választásuk.


Egyik szaktársam at X dolog érdekelte, de 180 fokos fordulatot kellett vennie, mert csak Y dologra vették fel.


Ettől függetlenül már egyetem alatt sokan nettó 400-at hazavisznek diákmunkából. Kezdő bérek meg nettó 600k-ig is simán felmennek főállásban.

2022. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nincs kevés informatikus, csak még többre lenne kereslet. Azt meg nem tudom, honnan veszed, hogy pont mérnökinformatikusra lenne igény. Nincs igény kifejezetten mérnökinformatikusra. Programozókra van igény, mindegy, hogy hol tanulták. A mérnökinformatika szak egy tévképzet mentén született meg, a valóságban ez a koncepció nem működik jól. Villamosmérnökökre van szükség és programtervező matematikusokra. A mérnökinfó a kettő hibridje, de nem jobb ezeknél, sőt.
2022. dec. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mihez képest?


Én egyáltalán nem érzem úgy, hogy kevés lenne. Rengetegen vagyunk, csak a szakma felvevőképessége egyelőre nagy, ezért kapkodnak utánunk. Bár pályakezdő/junior szinten azért érezni, hogy eléggé telített a piac, legalábbis a klasszikus fejlesztői, tesztelői, üzemeltetői munkaköröknél biztosan, a komplexebb tudást igénylő munkaköröknél annyira nem.


Egyébként nehéz a képzés, de nem lehetetlen. Bele kell tenni az időt a gyakorlásba, ami sokaknak nem megy, pedig a műszaki tudományok és a természettudomány így működik. Plusz eleve egyetemre az emberek töredéke megy, máshogy pedig nem igazán lehet mérnökké válni.


MSc annyiban tér el az alapszaktól, hogy mélyebben/absztraktabban tanuljátok a szakmaibb dolgokat. Pl alapszakon a matek inkább gyakorlat, mesterszakon inkább elmélet vagy több fizikához kapcsolódó téma van benne. Alapszakon alap algoritmusokat tanultok, rendezéseket, rekurziókat, bejárásokat, mesterszakon tanulóalgoritmusok, bd algoritmusok és szakmailag differenciáltabb dolgok mennek. Illetve lényegesen nagyobb hangsúly van a kutatómunkán, legalábbis nálunk a tárgyak felét projekt és kutatás jellegű feladatok teszik ki msc-n. Az emberek inkább már azzal foglalkoznak, ami érdekli őket, jobban meg lehet válogatni, hogy miben merülsz el.

2022. dec. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A mérnökinformatika szak egy tévképzet mentén született meg, a valóságban ez a koncepció nem működik jól."


Az informatikai szakok anyaga 80%-ban átfed egymással. Az ipar is egy kaptafaként kezeli a programtervező informatikusokat a mérnökinformatikusokkal, de sokszor még a gazdinfóval és az üzeminfóval is. Csak egy marketingfogás arra, hogy a vas a hangsúlyosabb, nem kell összeképzelegni mögé túl nagy gyakorlati különbséget.

2022. dec. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Lassan már minden "okos", és minden programozható, a hűtőd is köszön, a wc-d is adatokat gyűjt, stb. Ahhoz, hogy ilyen hú, de menő és modern legyen minden, ember kell, hogy megcsinálja. A piac felvevő képessége brutális. Világszinten hiány van azokból, akik bírják a terhelést és írják a végtelen mennyiségű kódsort. Ironikus, hogy ahhoz, hogy minden terhelést levegyenek az átlagemberről, az átlagembernek is el kell mennie dolgozni és programozni ezeket a hú, de kényelmes eszközöket... kinyírjuk vele azokat, akik kétkezi munkát végeznek, és végül azokat is, akik programoznak, csak ők maradnak utoljára, nyilván.
2022. dec. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3. Onnan vettem hogy nem olyan régen láttam egy weboldalt ahol azt mondták (írták) hogy kevesen alarnak informatikusnak menni de főleg mérnökinformatikusnak. És hogy ezekből hiány van.
2022. dec. 15. 09:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába túl sok a pályakezdő, a tapasztalt informatikusból van hiány.
2022. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a hiányt mint megállapítást abból szürték le, hogy sok álláshirdetés van. De ennek nem feltétlenül az az oka, hogy valós munkaerőhiány van. Én legalábbis mást látok a háttérben.

Annak, hogy sok cég folyamatosan keres fejlesztőket lehet az oka a nagy fluktuáció. Az IT-sek többsége vándorol, kevés időt tölt egy helyen. Ezért a cégek újra és újra hidetnek, keresnek embert. Emiatt folyamatosan sok a hirdetés. Ebből úgy tűnik, hogy állandó, nagy szakemberhiány van.


Vannak összeköttetéseim fejvadász és IT munkaerő közvetítő cégekkel. Tele vannak juniorokkal, senkiorokkal és igyekeznek őket benyomni a cégekhez. Ez alapján a munkaerőpiacnak van egy bizonyos méretű puffere is IT-sekből. Munkaerő lenne szerintem elég.

2023. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!