Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ösztöndíjindex: elszámoltam...

Ösztöndíjindex: elszámoltam valamit vagy tényleg ennyire szerencsétlen vagyok?

Figyelt kérdés
Ebben a félévben 27 kreditet sikerült felvennem. Majdnem mindenből ötös lettem, viszont kevés kreditet érő tárgyaim vannak (2, 3,max 4), így az ösztöndíjindexre 3,9 jött ki, így hiába a sok jó jegy, nem fogom elérni a tanulmányi ösztöndíj határát. Sőt, az a baj hogy van egy 3 kredites tárgyam, aminél csak az aláírás megszerzése volt a feltétel, így az bele se számít az átlagba igazából.

2022. dec. 15. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hány órából jön össze a kredit, a korrigált kredit indexnél mindig 30-cal osztják a megszerzettet. Neked csak 27 van, ezért húzza le.


( Teljesített kredit x érdemjegy per 30 ) szorozva (teljesített kredit per vállalt kredit).

2022. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ahol en tanulok,ott az ösztöndíjindexet úgy számolják, hogy a felvett kreditszámmal vagyis nálam 27-tel osztanak.
2022. dec. 15. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a korrigált kreditindexet mindenhogy ugyanúgy számolják.
2022. dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fura lenne, ha nálatok ugyanolyan átlaga lenne annak, aki 10 kreditet végez el 5ös álaggal, mint aki 30at ugyanolyan átlaggal.
2022. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval feleslegesen szenvedtem, értem😥
2022. dec. 15. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat mindenképp felesleges tanulmányi ösztöndíjért szenvedni. Ugyanannyi időbefektetéssel többet keresnél, ha diákmunkáznál valami minimál órabéres dolgot.

De igen, nem tökéletes a rendszer, azt támogatja, hogy sok könnyű tárgyat vegyél fel.

2022. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!