Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon sok nekem már az...

Nagyon sok nekem már az iskola. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ebben az évben jöttem gimibe, és egy elég erősbe sikerült bekerülnöm. Hentente négy napon 7, egy napon 8 óránk van. Járok hegedűre és zenekarba is, de szeretem csinálni és nem szeretném abbahagyni.. Általánosban kitűnő voltam, de itt több tantárgyból is 3as leszek félévkor.. Nincs kedvem ennyit tanulni, miután hazaértem, egész délután tanulok és még így sem tudok jó jegyeket hozni. Már nagyon elegem van. Nem beszélve arról hogy minden nap stresszesen, rossz kedvűen megyek suliba mert nagyon szigorú és gonosz néhány tanárom. Nektek is ilyen rossz a gimi?
2022. dec. 18. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Menj át levelezőre!

Akkor több lesz a szabadidőd és kevesebb kötelező xarságokon kell részt venned, meg ráadásul a tanáraidtól is megszabadulsz és jut időd a zenélésre!

2022. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az általános után elég nagy váltás a gimi. Nem ritka, hogy az átállás nehézségeket okoz.

De azért szerintem örülj, hogy egy erős gimiben vagy benn, az érettségiig így is-úgy is tanulni kell (még felnőttképzésben is elvárják a jelenlétet), akkor már ne csak "melegedni" járj be, próbáld hasznosan tölteni az időt!

Ha a zene olyan fontos neked, hogy nem akarod csökkenteni a rá szánt időt, akkor ülj le a szüleiddel és beszéljétek át, hogy mi az, amit el kell engedned. Az érettségi tárgyakra és az idegen nyelvre koncentrálj, azokból legyél 4-5, ha már tudni fogod, mi kell még esetleg a továbbtanuláshoz, akkor azt tanuld, a többit meg engedd el! Nem kell mindenből kitűnőnek lenni! Főleg, ha a zenére sok időt szánsz, az érték, ha abban jó vagy és élvezed, akkor ne hagyd abba!

2022. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Az elit gimik csak arra vannak, hogy tönkre tegyék a gyerekeket. Konkrétan csak a szülők versengése, hogy megmutassák a többieknek, hogy az ő gyereke jobb, ők a gazdagabbak és ők a jobb szülők, közben ha szegény gyereknek becsúszik egy négyes akkor jön otthon a sodrófa.
2022. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

"Az elit gimik csak arra vannak, hogy tönkre tegyék a gyerekeket" - ez egy fantazmagória, ami t*k "jól" hangzik, de azokra, akik bejutnak, csak elvétve igaz. Én TOP 10-es gimibe jártam, 35-en voltunk, egyikünk sem nyomorodott meg. Aki bekerül, az elég jó ahhoz, hogy törés nélkül bírja. Ja, és a 35-ből volt max. 5 stabilan kitűnő, de senki nem foglalkozott azzal, kinek hány 4-ese (vagy 3-asa) van.

Persze, vannak h*lye szülők, de azok gyenge sulikban is vannak. (Nekem pl. általánosban volt 2-3 olyan osztálytársam, akiknek a szülei tényleg durván rá voltak függve a jegyekre.)

2022. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Lehet, hogy túl erős a gimi, szerintem gondolkozz el, hogy továbbra is ide akarsz-e járni.
2022. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

A gimi túl erős a képességeidnek és a szorgalmadnak. Keress magadnak egy gyengébb sulit!


Se a gimivel se veled nincs probléma csak nem egymásnak vagytok teremtve.

2022. dec. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Én ismerek olyat, aki levelezőn megcsinálta a gimit, aztán egyetemre ment és lediplomázott!


Meg olyan is van, aki a nívós nappalis gimiből a pszichiátrián kötött ki vagy a hullaházban.


Szóval nyugodtan válthatsz te is, ha nem akarsz tönkre menni!

2022. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Én anno egy nagyon erős gimibe jártam, teljesen tönkretett lelkileg. Rossz eredményeim voltak, nem tudtam koncentrálni, kikészített, év végére kórház lett belőle a kikészültség miatt. Végig jeles-kitűnő voltam áltsuliban, ezt úgy mondom, és nem egy gyenge áltsuli volt ahova én jártam. Átmentem egy közép szinten erős gimibe, imádok ide bejárni és sajnálom, hogy 2023-ban már ballagok. Válts minél hamarabb, mielőtt tönkremész. Sokan nem értik, hogy a jelenlegi eredményemmel miért nem megyek az ELTE-re vagy valami nevesebb egyetemre, mint amit kinéztem. Na, pont ezért a rossz tapasztalatért. Soha többet túlajnározott, "tökéletes" helyet.
2022. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!