Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A "SOSEM KÉSŐ EGYETEMRE...

A "SOSEM KÉSŐ EGYETEMRE MENNI" kijelentés nem hazugság?

Figyelt kérdés

Amit azért mondanak azoknak a az embereknek akik nem 20-as éveikben mennek egyetemre hogy ne sértsék meg őket?


Persze értem előny a diploma akkor is ha 40-50 évesen szerzed az elsőt, de az is tény hogy 20-30 év hátránnyal indulsz, nem?



2022. dec. 26. 18:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem hazugság. 0-ról indulva, 10 év alatt senior lesz. Extrém példa: 50 évesen elkezdi az egyetem 5 év általában, 55 éves lesz. 5 alatt senior lesz, 60 éves lesz. Utána még bőven dolgozhat 10-12 évet a nyugdíjig.
2022. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Értelmes, fejlôdni akaró ember nem a pénzért tanul.


Így sosem késô tanulni!


Üdv:

- Alk. matematikus

- Fizikus

- Vegyész

- Biológus

- Data Science

2022. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
48 éves vagyok, jövőre (azaz 49 évesen) végzek. 🤗
2022. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok: 43
2022. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
+ aki 50 évesen kezdi annak már van 25-30 év munkaviszonya.. több mint való nem valami légből kapott ötlet miatt kell neki a diploma és a tudás, hanem mert az előrelépését ezek hiánya gátolja
2022. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

40 évesen közgáz, 50 évesen jog.

2022. dec. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Én most készülök "szintemelő" érettségire, és terveim szerint kereken 40 leszek, amikor elkezdem az egyetemet.
2022. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Hat ha fel kell tedd a kerdest akkor neked az
2022. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem késő tanulni. Én bármikor újra kezdeném. De nyilván ha mondjuk eddig közgazdász voltál, és most orvos akarsz lenni, annak 50 évesen már tényleg nincs értelme. A saját szakmájában viszont bármikor érdemes fejlődnie az embernek.
2022. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Oké, tegyük fel, hogy az. Mesélj kérlek, mik azok a dolgok az egyetemmel kapcsolatban, amikben akadályoz a korod?


Anyagiak? Nem korfüggő, lehet gyűjteni rá és a többség egyébként is állami ösztöndíjas.


Munka? Van levelező, esti és távoktatás is, de azt is megteheted, hogy elmész diáknak némi tartalékkal és nyaranta szeded össze magad újra anyagilag a következő félévre.


Család? Nincs mindenkinek. És továbbra sem korfüggő.


Közösségi élet? Szintén nem korfüggő, de egyébként nem szükséges feltétele a diplomaszerzésnek.


Agykapacitás, agyi "hanyatlás"? Egyrészt nincs értelme 50 éves kor előtt mentális teljesítménycsökkenésről beszélni egészséges személyek és természetes öregedési folyamatok részeként, másrészt egy 50 éves személy, aki látott már ezt-azt és lehúzott már éveket így, hogy naponta legalább 8 órás igénybevétellel dolgozott, előbb fogja neked lepörgetni az összes vizsgáját, mint egy kiskölyök, aki azt sem tudja, merre van arccal előre, nem is érzi a pénz súlyát, ami az oktatásába megy, szar az időmenedzsmentje és bedől még annak, hogy ha szerdán elmegy bulizni, fel tud készülni a pénteki zh-ra.



Egyébként tanítottam is idősebbeket demonstrátorként (26 éves vagyok, így is a legfiatalabb doktori képzésen). Sok tehetséges fiatal van, akik szépen teljesítenek, de valahogy az idősebbekkel könnyebb. Mintha nagy átlagban jobban tudnák, hogy mit keresnek ott és mit akarnak a képzéstől. De ez csak az én tapasztalatom.

2022. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!