Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenkinek lecsípünk a...

Mindenkinek lecsípünk a béréből ha nem tetszik el lehet menni-mondta az igazgató? Tehet ilyen kijelentést egy munkáltató?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom. Nem kérek azon szuperbölcsekből akik szerint ilyen „nem lehet“.

De lehet. Max nem jogszerű, de az meg más kérdés.


Tehát. Alapítványi iskola. értekezlet. Jelen van az összes alkalmazott tanár technikai admin mindenki.

Az igazgató a következőt mondta (kb szó szerint): Nagyon kutyavilág jön itt tavasszal, mindenkinek lecsípünk a béréből és visszavesszük a státuszát. Akinek nem tetszim az majd elmegy.


Ki hallotta? Mindenki. Kapásból van kb 20 tanúm (nem mintha lenne jelentősége).

De hogy merészel egy munkálttaó egy igazgató ilyen kijelentést tenni teljesen nyíltan?

Élő futó határozatlan munkaszerződések vannak, benne fix alapbérrel olyan elvileg nincs hogy egyoldalúan „lecsípünk“ valaki béréből és visszaveszi a státuszt.

Elvileg nincs jogtalan etikátlan. De akkor is meg fogja lépni nem érdekli semmi, ahogy meglépte már tavaly is, akkor olyan 10-20.000-eket vett el mindenkitől, akkor se érdekelte semmi, se szerződés se semmi, elvette és kész. Nem egyszeri alkalommal hanem folyamatosan.


Hogyan történhetnek ilyen dolgok? feljelenteni senki se meri, mert akkor mi lesz az állással. Senki nem merészeli kockáztatni az állását inkább hallgat mélyen.


2018. jan. 28. 11:43
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%

már megint az alapítványi iskolás trolll...


20 tanúval szerintem már simán lehet menni a munkaügyi bíróságra.

2018. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%
Feljelenteni senki nem meri mert akkor mi lessz az állásotokkal"...Gratulálok akkor dolgozzatok tovább ott meg haljatok èhen,csak azèrt hogy a dirinek jó legyen..
2018. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

"20 tanúval szerintem már simán lehet menni a munkaügyi bíróságra."


Egyszerűen senki nem érti a lényeget.

20 tanú se kell, elég 1 ember meg egy "véletlen" bekapcsolt mobil ami a zsebemben hangfelvételt készít.

Ez is elég.

De nem ez a lényeg hogy MEHETSZ-e bíróságra (mehetsz!) hanem az hogy MERSZ-e menni! És nem mersz mert akkor buktad az állásod és akkor mindennek vége.

2018. jan. 28. 12:00
 4/43 A kérdező kommentje:

"eg haljatok èhen,"


Azért ott nem tartunk.

Van aki nálunk is rosszabbul keres ezerszer rosszabb melóval (kemény fizikai meló sor mellett vagy utcán minimálbérért)

Van lejjebb.

2018. jan. 28. 12:01
 5/43 A jó édes ***** válasza:
80%

Olyat, hogy akinek nem tetszik el lehet menni? Persze, nekem már ezzel kivívta a szimpátiáját a diri - egyenes beszéd, nem kerülgeti a forró kását. Derék fickó lehet.

Olyat, hogy mindenkinek visszavesz a béréből és státuszából? Persze, miért ne vehetne? Nincs törvényi előírás arra, hogy a bérek csak felfelé emelkedhetnek. Ha az alkalmazott nem jelzi semmilyen formában a nem tetszését, akkor ő hallgatólagosan beleegyezett a közös bérmegállapodásba. Jogilag lehetne csűrni-csavarni, de gazdaságilag aki marad az elfogadja az új munkafeltételeket.

2018. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
79%
MUNKAÜGYIS
2018. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

". Ha az alkalmazott nem jelzi semmilyen formában a nem tetszését, akkor ő hallgatólagosan beleegyezett a közös bérmegállapodásba. Jogilag lehetne csűrni-csavarni, de gazdaságilag aki marad az elfogadja az új munkafeltételeket."



Pontosan!!! Az a döbbenet hogy így van!Jártam jogásznál és azt mondta hogy ha kapom az új szerződést az új csökkentett bérrel és nem írom alá DE!!! tovább dolgozom hónapokig az új csökkentett bérrel és semmit se teszek akkor hónapok elteltével már az se érdekes aláírtam-e.

Mert hallgatólagosan beleegyeztem. Tehettem volna valamit a jogsértés első tapasztalásától számított 30-60 napon belül. de hónapok lassan 1 év múlva ennyi volt.


Szóval igazából tényleg ez van hogy el lehet menni mást nem lehet csinálni. Vagy amit a többség is csinál maradsz és kussolsz.

2018. jan. 28. 12:44
 8/43 anonim ***** válasza:
72%

Tegnap még átköltöztetek vidéki telephelyre és a munkáltatónak fizetnie kellene a közlekedést :D


"És nem mersz mert akkor buktad az állásod és akkor mindennek vége."


Nem unod még? Olyan vagy, mint a saját farkába harapó kígyó - nincs megoldás, de azért állandóan felteszel ugyanolyan kérdéseket.

Kezeltesd magad - jobban jársz :-)

2018. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%

Én tudom, mi lesz tavasszal: szopni fogtok.

Örülök, hogy segíthettem.

2018. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
53%

Csak akkor tehet alacsonyabb státuszba, ha előtte megszűnik a munkaviszonyod, majd újra felvesz, tehát a kamud már itt megdőlt!


A béremeléseket viszont tényleg g**ci módon csinálják, én is kaptam pénteken 19 500Ft emelést, ezzel egy időben ennyivel csökkent a munkáltatói döntés értelmében adott összeg. Ez volt a 8-adik emelés amit kaptam és még mindig kereken annyit keresek, mint 6 éve!

2018. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!