Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Körülbelül mennyi az a pénz...

Körülbelül mennyi az a pénz összeg ami után kijelentheti az ember magáról, hogy gazdag?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 11. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1 milliárd forint
2019. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez relatív.

Én akkor érezném magunkat annak ha a jelenlegi színvonalon munka nélkül is megélnénk már életünk végéig.

2019. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

2:

Nem nem az.

Akkor vagy gazdag, ha bármit bármikor meg tudsz venni amikor csak szeretnéd.

Az, hogy életben maradsz még semmi.

2019. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gazdag akkor vagy, ha a józan ész keretein belül bármit megengedhetsz magadnak anélkül, hogy számolgatni kellene a rávalót.

A józan észt úgy értem, hogy pl bármikor megengedheted magadnak, hogy pl kiruccanj pihenni Ibizára, de nem úgy, hogy minden nap vehetsz egy új kocsit.

2019. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyértelmű a képlet: akkor vagy gazdag, ha


1) több a bevételed, mint a kiadásod

2) ehhez a bevételhez nem kell saját magad megdolgoznod (azaz: lazulhatsz, akkor is jön, mert mondjuk jutalék, osztalék, nyereség stb.)

2019. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4:

Az nem gazdag, hanem átlagon felüli életmódot folytató egyén.

Gazdag pl.: Az Arab sejkek vagy Bill Gates. Aki megkap bármit. Az, hogy van egy jól fizető állásod, és így eltudsz menni nyaralni még nem jelenti azt, hogy gazdag vagy.


5: Amit te írsz akkor is teljesül, ha a szüleimnél élek, és van 10db telekom részvényem. A bevételeim többek lesznek mint a 0kiadásom, de gazdag nem leszek...

2019. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem ezt érdemes leszűkíteni egy adott térségre. Mert lehet, hogy Lala és Vitya gazdagok itthon, de nyugaton már annyira nem kirívóan azok, egy arab olajsejkhez képest pedig kifejezetten csórók.

Szóval mindig viszonyítás kérdése!

Mondjuk egy cigánytelep közepén, akinek van saját háza, gáz, víz, villany, tud fűteni és minden nap enni, van kocsija az már gazdag. Egy normális helyen ez átlagos életszínvonal.

Én azt nevezném általánosságban gazdagnak aki az alap igényeinek (kaja, lakhatás, rezsi, ruházkodás stb) többszörösét tudja elkölteni havonta olyan dolgokra, amelyek nem feltétlen szükségesek, de még nem is fölöslegesek az élethez.

2019. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

"5: Amit te írsz akkor is teljesül, ha a szüleimnél élek, és van 10db telekom részvényem. A bevételeim többek lesznek mint a 0kiadásom, de gazdag nem leszek..."


Igaz, pontosítsunk: egy bizonyos életszínvonal folytatása felett, ami az adott egyénnek már kényelmesnek minősül. Természetesen hozzátartozik a képlethez, hogy saját bevételekkel és kiadásokkal számolunk, nincs köldökzsinór.

2019. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem 3-500 milliós vagyontól felfelé
2019. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

KSH statisztika alapján, ha a társadalmat 10 részre osztjuk vagyon alapján. Akkor a legfelső 10%-ban, 2017-ben az egy háztartásra jutó nettó vagyon 153 millió forint volt, a medián 80,7 millió Ft volt. Nyilván ez átlag, de azért látszik, hogy elég szegény ország vagyunk.


[link]

2019. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!