Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakornoki állásokra az is...

Gyakornoki állásokra az is jelentkezhet, aki levelezőn tanul?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Én simán jelentkeznék. Mit veszítesz?
2022. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Ez engem is erdekelne… jövőre kezdenem az egyetemet és sok helyen csak nappalist alkalmaznak.


Meg foszkra mennék és nem tudom az is olyan tanulmánynak számít-e vagy csak az alapképzessel lehet menni.

Főleg hogy gyakorlat is van levelezőn, azt sem tudom hogy lehetne megcsinani ha nem alkalmaznak sehol…

2022. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Van duális és kooperatív képzés is, tehát célirányosan olyan munkahelyre mész dolgozni. Nem tudom hány félév után, de szerintem 2 év után biztos mehetsz de utána kell nézni
2022. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-esnek annyit, hogy kevesebbet, de találtam gyakornokit Foszkra is.


Viszont a kérdésem még mindig aktuális

2022. dec. 27. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

99.9%-ban csak nappalisokat fogadnak gyakornoki állásokra, mert a hallgatói jogviszony feltétel (ami teljesül a levelező esetében is), de a gyakornoki állások 99.9%-a diákszövetkezetes, amihez meg nappalis jogviszony kell. Junior állásokra lehet pályázni levelezősként is, csak a felvétel kételyes, mivel oda meg már a diploma is kéne..


Minden állásnál előnyben vannak az alapképzésesek, így foszkkal nehezebb még diákmunkát is találni.


Levelezőre meg sok esetben úgy mennek az emberek, hogy már van munkahelyük, csak kell a papír, így nem gond nekik a hely keresése, mivel már van helyük, ugyanúgy dolgoznak tovább és leigazolja a cég. Aki meg más területen csinál képzést az az "oldja meg" kategória, nem egyszerű..

2022. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Terület függő, milyen szakon vagy?

Az biztos, hogy diákszövetkezet miatt sok munka kilőve. De, vannak azért kivételek, IT területen vannak gyakornoki pozik, amit nem diákszövetkezet hirdet meg. Én is találtam annó ilyesmit, DE itt az utolsó évem volt már és előtte dolgoztam egy neves cégnél diákmunkán.


Amúgy azért is kérdezek területet, mert IT-n belül junior szintet elérni nem feltétlen nehéz (bizonyos munkákhoz), aztán saját project és lehet mindenhova küldeni a CV-T, max nem hívnak be, de az kit érdekel.

Viszont más területeknél nincs tapasztalatom sajnos, de azért remélem, hogy tudtam segíteni és sikerül majd gyakornoki munkát találnod bármilyen területen is legyél!:)

2022. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás és menedzsment szakot fogok választani, még nem járok oda, csak érdeklődöm ez irányban :)
2022. dec. 28. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Szakfuggo. Én is levelezőre jártam és mehettem gyakornoki állásra, mondjuk nekem volt ismerettsegem így könnyebb volt:) de sok szaktarsam is ment
2022. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!