Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezzel nem valósított meg...

Ezzel nem valósított meg diszkriminációt a tanár?

Figyelt kérdés
Egyetemről van szó. Bejött órára és azzal indított, hogy megkérdezte a lányoktól, hogy megengedik-e, hogy tegezze őket majd miután a lányok bólogattak azt mondta, hogy a fiúknak meg ő engedi meg. Szerintem ezzel kimerítette a diszkrimináció fogalmát, mert mi az, hogy a fiúknak meg ő engedi meg. A fiúk alacsonyabb rendűek mint a lányok, vagy hogy van ez?

2022. dec. 30. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Igen, ez elég durva. Ezzel azt is állította, hogy a lányokat saját maga felé emeli, a fiúkat pedig nem csak a lányok alá, hanem saját maga alá rendeli. Nem normális, az biztos. Valószínűleg sosem jött össze olyan lánnyal, aki igazán tetszik neki és ezért túlidealizálja őket.
2022. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM; egyszerüen csak betartja az illemszabályokat.

Egy férfi egy nöt akkor tegezhet, ha ö megengedi - az osztályban a lányok ez a kategória.

Férfiak esetén az idösebb vagy magasabb rangú engedi meg a tegezést - au osztályban a fiúk ez a kategória.

2022. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az illem. Férfiak és nők között a nőnek kell először megengedni, hogy tegezhessék. Viszont férfiak és férfiak között az idősebb dönt. Persze ha nagy a korkülönbség (20+év), akkor az idősebb dönt.

Ez nem diszkrimináció, hanem több százéves szokás/illem. Érdekes, hogy nem hallottál még róla, nekem ezt tanították szüleim, nagyszüleim.

27/N

2022. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A második jól leírta. Lehet, hogy kicsit "régimódi" néhányak szemében, de az illem szerint ez így helyes. Férfi-nő esetén a nő engedélyezi (alapvetően kezdeményezi) a tegezést, míg azonos nemű esetekben az idősebb/valamilyen értelemben magasabb rangú.
2022. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Szomorú, hogy ez valakinek nem egyértelmű...itt tart egy generáció :(
2022. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De akkor az összes többi tanár nem tartja be az illemet, amikor mindenkitől megkérdezi, hogy nem gond-e ha tegeződünk?

Én amúgy ezt úgy tudtam, hogy ha egy férfi megismer egy nőt, akkor alapból magázódnak (nyilván nem egy buliban vagy ilyesmi) és eleve a nő ajánlja fel.

De nekem ez így ebben a kontextusban nagyon furcsa volt és kényelmetlen.

2022. dec. 30. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan érzésem van, hogy egy kicsit rugalmatlan vagy ebben a mai rohanó világban. Ahol az oktatás a diákok és a tanárok csapatjátéka. Gyakran csak akkor gördülékeny, ha mindenki rugalmasan áll hozzá...

[Szerencse, hogy nem fordultál egyből az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz...]

2022. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6. Az illem nem rendelkezik a felől, hogy mi a prioritás, ha egy fiatal nő és egy idősebb férfi találkozik. Az idősebb férfinak az idősebb okán, a nőnek a nősége okán lenne oka felajánlani a tegeződést. Így egyik eset sem sérti az illemet.


Én egyszerűen csak bemegyek és vagy magázódom mindenkivel, vagy engedélykérés nélkül letegezem a hallgatókat. Ez ugyanis egyetemje válogatja. Az ELTE BTK-n mindenkit magázunk általában, a Corvinuson és az ELTE-PPK-n meg tegeződik mindenki.

2022. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Istenem.. látszik, hogy titeket már az internet, meg a TikTok nevelt, nem az illemkockák
2022. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!