Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes tanulni felsőoktatásban?

Érdemes tanulni felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, jó eredményeim vannak, gazdasági szakok érdekelnek. Néztem tematikákat is, névre tetszenek a tárgyak, matekot úgy tudom, akik csinálják, hogy nem annyira vészes, mint mérnökin.

Viszont ott van sok sikeres ember, akik nem mentek egyetemre, vagy nem az egyetem miatt lettek sikeresek. Sok magyar is van, sokan olyan brandet építettek egyetem nélkül, hogy azt tanítani kellene. Volt olyan magyar sikeres vállalkozó, aki azt mondta, hogy marketingbe kétféle ember van, aki tanítja, meg aki csinálja, és miért van az, hogy egyetemi oktató ott van a phd-jával és mégse milliárdos üzletember, akkor mit tud, mire van a tudása, ha magából nem csinált milliárdost. Mondják sokan, hogy már elavult mindset az, hogy egyetemre kell menni mindenképp, hogy jól fizető állás legyen, hogy aztán a mátrix rabjai legyünk, és ébresztőórára keljünk, eljárjunk egy fizetésért, amire azt hisszük jó, mégis másoknak dolgozunk, hogy meggazdagodjanak. Meg a sorba állunk, mint mindenki más.

Ott van pl. Andrew Tate is, most oké, őrizetben van, majd valszeg ejnye bejnye lesz meg minden, nem azt mondom, hogy illegális meg stb üzletet kell csinálni, nem ez a pelda, meg nem is tudjuk, hogy azt csinált-e csak gyanusítják, meg az egesz hercehurca ködös, na mindegy, csak neki is nagyon sok gondolata van, ami érdekes, például mondja, hogy ott vannak az orvosok, nem tud a kórház udvarán senki leparkolni egy Bugattit, ezért minek tanulnak éveket keményen, ha nem tudnak egy Bugattit megvenni, ő meg nem a mátrix rabja és 33 kocsija van, és megismerte egy egész vilàg. Ezek kicsit elveszik a kedvem, meg a sok nagyvállalkozó, meg amit látok a való életben, hogy egyetem nélkül jobban érvényesülnek sokan, meg mindenki leszólja, hogy a gyakorlat számít, meg azok a skillek, amiket nem tanít meg az egyetem. Sokak szerint elavult az oktatás még ezen a szinten is, és nem készít fel a való életre. Alapfogalmakat magoltatnak be, meg nem is sikeres vàllalkozók tanítják a maeketinget, akik tényleg tapasztalatot akarnak átadni. Ennyi erővel, akkor nem éri meg? Vagy igaz az, amit Tate is mondott, hogy amit a szülők erőltettek, az anno működött, ma már nem, és a mátrix rabjai leszünk vele? Mi a véleményetek erről? Nem azt mondom, hogy ezek az emberek követendő példa, mert nem tudom ennyi pénzt hogy csinált, nyilván tisztességes munkában hiszek, csak sok mindenben van igaza meg elgondolkodtató amit mond, mégha sok káros trollkodása is volt, tudni kell szelektálni a mondanivalójaból szerintem. Szóval érdemes éveket egyetemen eltölteni, vagy inkább kutatni kellene a piaci rést meg keresni, hogy mivel lehetne elindulni? Ezen a téren ad tudást egy gazdasági szak? Meg miért nincsenek olyan tárgyak, ahol gazdag emberek marketing stratégiàit elemzik ki, hogy hogyan sikerült neki? Ennek nem lenne több értelme, mint alapfogalmakra hangsúlyt helyezni, meg sok töltelékrárgyat tanulni? Így kicsit tanácstalan vagyok, persze az egyetemi közeg arra meg jó, hogy kapcsolatokat építsen az ember vele, meg azért ha mégis valahova olyan helyre mennék, ahol kell a papír, akkor oké, csak akkor meg a mátrix rabja leszek vele, és ugyanoda jutok, ahova az emberek 99%-a, én meg szeretnék valami sajàt brandez, üzletet, amit magam miatt csinálok. Ha ez a cél akkor érdemes gazdasági szakra menni? Tudok hasznosítani majd tudást?



2023. jan. 6. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Kérjük kérdezze meg kezelőorvosát és gyógyszerészét ☝️🤦
2023. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát javaslom ne Andrew Tate-ről vegyél példát...


De ha megnézed a végzettség nélküli emberek közül hányan lesznek ismertek, gazdagok... hát én nem bazíroznék arra az arányra.


Ha magasabb státuszú munkát akarsz, szerezz magasabb státuszú végzettséget.


El lehet érni nagy sikereket hangzatos közhelyek durrogtatásával is, de ez a piac eléggé telítve van, kivételesnek kell lenned, hogy bejöjjön. Ha meg nem jön be, marad a munka. Ahhoz meg jobb esélyeid vannak végzettséggel.

2023. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, ezzel nem vagyok előrébb, meg te se lettél vagány vele, hogy ezt leírtád egy olyannak, aki gondolkozik rajta, hogy mit csináljon. Ezek komoly dolgok, alaposan meg kell gondolni, mondjuk annyi, hogy egyetem mellett is marad időm tanulmányozni egyes módszereket hobbiból, hogy ki mit csinált, akár később gondolom szakdolgozathoz is jó lehet egy ilyen téma kutatása, vagy nem tudom, ennyire nem néztem még utána, csak hallottam végzősöktől ezt meg azt.

Csak mégis ott van ami kicsit igazságtalan, hogy valaki keményen tanul, komoly szakot elvégez és azt látja, hogy a másik ember böfög egyet tiktokon és keres vele milliókat. Meg szembesülnek vele sokan, hogy nem úgy működik, hogy elvégzi és egyből kinyílik előtte minden. Lehet, hogy ezeknek a vállalkozóknak meg üzletembereknek van valami igazuk, csak ugye jókor kell itt is jó helyen lenni, meg jó ötlet kell. Sok olyan magyar cég is van, hogy annyira egyszerű ötlettel futottak be, hogy még én is csak értetlenkedek, hogy miért nem én találtam ezt ki, mégcsak nem is kell nagyon komoly összetett vslamire gondolni. Csak egyszerű igényeket kielégitő termék, és egy jó marketing. Ehhez markwting stratégia pl. jó lehet, ha egyetemen egyáltalán tanítják komolyan, amit használni lehet a hétköznapokban. Ez a tanácstalanság nálam is megvan, ami sokaknál, pont ezek miatt, meg sok motivációs könyv is arról szól, hogy másképp kell gondolkodni, mint az emberek nagy része, ha sikereket akarok elérni, mert ha ugyanúgy gondolkodok, ugyanazt érem el. Ezért is van, hogy pl. meglàtok egy Andrew Tate-t vagy más valakit, és ez az ellenpélda, mert ő sem úgy gondolkodik mint az átlag. Vagy pl ott vannak jogászok is, nagyon nehezen végigtanulják az egyetemet, és azt mondják telített a piac, alig lehet jó állást találni, még le is nézik őket, pedig én nagyon tudom értékelni a tudást, kicsit jó is amikor beszélgetek olyanokkal, akik végeztek ilyen szakokat, és látom hogy mennyire értelmesek, meg alázat is van bennük, mégis sokszor kevesebb figyelmet kapnak, mint amennyit megérdemelnének, meg presztizst is, pedig ez tényleg tiszteletet érdemel, hogy elvégzett valamit, kitartása volt hozzá.

2023. jan. 6. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Ez tényleg beteg ...
2023. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Na most téged vagy elvitt egy nagyon hülye irányba ez a kérdés (vagyis inkább az eredeti kérdéshez nem igazán kapcsolódó válaszok):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Vagy ugyanaz a személy vagy, aki itt a mátrixszal meg hasonló hülyeségekkel jön. Csak itt még vállalkozó voltál, nem továbbtanulás előtt álló személy.

Andrew Tate pedig egy idióta, undorító seggfej, akit emberkereskedelem és nemi erőszak vádjával vettek őrizetbe. Szuper, hogy máshogy gondolkodik, tényleg... Mások bántalmazása, kihasználása csodás gondolkodásra vall. Egy ilyen hulladék ember (aki eredetileg kick-boxoló, majd valóságshow szereplő lett, de onnan is kitették, mert egy barom volt) semmilyen tippeket ne osztogasson. Ha Magyarországon valamelyik agyatlan VV szereplő vagy Berki-féle fazon üzleti tippeket akarna osztogatni, azoknak is bevennéd a hülyeségeket, amiket mondanak? Mert pont ugyanaz a szint. Pl. Berki is villogott a kocsijaival meg a luxusmárkákkal, aztán ugye kiderült, hogy nem az övé volt ám mind, és több adósságot hagyott hátra, mint vagyont...

És amúgy se abból indulj ki, hogy van néhány sikeres ember, aki egyetem (vagy másfajta normális végzettség/szakma) nélkül eljutott "valahova", mert ők jelentik a hangos kisebbséget. Nekik valószínűleg voltak olyan kapcsolataik vagy tőkéjük (pl. gazdag szülők vagy egy aránylag sikeres sportolói karrier), ami nagyon jó alapot biztosított. Az emberek nagyrésze viszont nem rendelkezik ilyennel, úgyhogy kénytelen egyetemre járni, képezni magát, kezdetben nem túl magas fizetésért dolgozni... És nem azért, mert valami nem létező "mátrix rabjai", hanem mert így működik a világ, akkor is, ha néhány barom, aki az életében 10 perc rendes munkát sem végzett, másképp állítja a közösségi oldalakon. Az eredményekért tenni kell. Ha nem akarnak a szüleid a közeljövőben rád hagyni egy nagyon sikeres vállalkozást, akkor bizony neked is. Vagy mégis hogyan máshogy terveztél brandet építeni?

2023. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most nem értem, aki támad engem értelmetlenül, én normális hangnemben tettem fel a kérdést, a négyes hozzászólásának semmi értelme, meg úgy írja már le mit érez, amikor ideír egy ilyen hozzászólást. Mitől lesz jobb neki? Ez szerinted ér valamit? Vagy ha esetleg más is olvassa a kérdést neki segítség egy ilyen válasz? Nem biztos hogy egy szellemi szinten vagyunk, ez életkorból kifolyólag is nyilván így van, ettől még nem biztos, hogy le kell oltani csak mert elbizonytalanodtam és elmélkedek. Erre való ez az oldal elvileg. Amúgy meg olvastam ezt a kérdést is igen, és attól, hogy én is mátrixnak nevezem, ami az, még nem jelenti azt, hogy én trollkodok. Mindenki, aki ismeri Andrew Tate-t tudja, hogy a mátrixról beszél, és sokan nem akarják elfogadni, hogy mindegy miként mevezzük, van. Szóval ezzel nem vagyok előrébb. Szerintem én nem sértegettem senkit, meg elfogadok mindem értelmes hozzászólást, pl a második válaszoló is jókat írt, látom rajta a segitő szándékot hogy nem kioktatni akar, az egysoros sértegető válaszok viszont csak a kommentelőt árazzák be, aki azon éli ki magàt, hogy egy 19 évessel keménykedik.
2023. jan. 6. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, szerinted hányan gondolkodnak ugyanígy, ahogy te? És az összesnek jó, ha az 5%-a lez kiemelkedően sikeres. Miből veszed, hogy te nem a maradék 95%-ba tartozol? Feltennéd erre a jövődet, az életedet?
2023. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy ahhoz, hogy ne a 95%-ba tartozzak, ahhoz valamit másképp kell csinálni. Ez lehet nagyképűen hangzik, meg megint idenyögi majd az a válaszoló, hogy nem vagyok normális, mégis úgy érzem, hogy nem vagyok átlagos, és másképp gondolkodok, mint az emberek nagy része, és sokszor azt mondják, hogy a gazdagokat eleinte mindig kinevette a környezete meg megbélyegezte, hogy elmebeteg stb, aztán meg mégis elértek valamit és utána mindenki csak nézett. Sokszor van az, hogy pont azért elmebetegeznek le embereket, mert a többség másképp gondolkodik, és mindenki azt hiszi, hogy az a jó, ami a mainstream, és ha valaki megkérdőjelezi, akkor az kivülálló, csak pl. aki olyanokat ír hogy nem normális vagyok, az pl milyen szellemi felsőbbrendűséget érez? Miben gondolja magát többnek? Ezt nem értem sose. Ennyire nem kellene lenézni másokat, csak mert másképp gondolkodik.
2023. jan. 6. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbb ember különlegesnek érzi magát, ez teljesen normális.


Deeee egyébként hol zárja ki egymást a kettő?

A mai világban érdemes több lábon állni. Elvégzel egy paicképes képzést, aztán (vagy már közben) megpróbálkozol a magánvállalkozással vag yinfluencerkedéssel. Ha bejön, bejön, ha nem jön be, még mindig van egy végezztséged amivel tudsz dolgozni.

Ha nem csinálod meg a képzést, akkor vagy bejön a nagy terv, ha meg nem jön be, mehetsz árufeltöltőnek éhbérért.

2023. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy megéri- e az attól függ milyen a te élethelyzeted, celjaid , lehetőségeid . Ha olyan családban nőttél fel, ahol örülsz hogy betöltöd a 18-at és végre elmehetsz otthonról mert olyan rossz az anyagi helyzet és magadat kell eltartani vagy bármi akkor nyilván fontosabb hogy tudj mit enni és lehet nem lesz időd fő állás mellett valami baromi nehéz egyetemi szakhoz. Illetve ha gyengébbek a képességeid vagy full nem érdekel semmi . Ha megteheted mindenképp megéri . Hogy miért ?

1. Több lehetőséged lesz a munkaerő piacon .

2. Ha becsődöl bármilyen hiper szuper ötleted lesz mihez nyúlni , pl olyan a gazdasági helyzet hogy nehéz fenntartani a vallalkozasod nem kell takarítóként dolgozni hanem elmehetsz egy multiba a havi nettó 600-700 ért legalább

3. Tudást szerzel

4. Ismerettsegeket szerzel . Talán ez a legfontosabb . Minél több embert ismersz annál több a lehetőség közbe foglalkozhatsz bármilyen ötleteddel, vállalkozással , dolgozhatsz is ha olyan a szak hogy lehet mellette .

Én pl elkezdtem az egyetemet de ott kellet hagynom , mert nehéz szak volt és dolgoznom kellett . Ha újra kezdhetném választanék egy könnyebb egyetemi szakot, ugyanúgy dolgoznék mellette . A legjobban a társaság hiányzik . Nincs mit veszíteni azzal ha elkezded.

2023. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!