Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok felkészülni a...

Hogyan tudok felkészülni a matek érettségire?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy nagyon nem az erősségem a matek, egyszerűen nem értem a az anyagokat, nincs logikám hozzá.

Idén érettségizek és a kettesnek is nagyon örülök.

Viszont nem igazán tudom, hogyan kezdjek neki...

Van ez a csatorna youtube-on a mateking és kidolgozza a matek érettségi feladatokat, ér az valamit ha a feladatokat a készítővel egyszerre oldom meg?

Egyedül sajnos nem tudok neki állni a feladatoknak...

Mi az ami hasznos gyakorlás?

A kettes szintet el szeretném érni, ez a cél.

Valami tanács esetleg ötlet?



2023. jan. 11. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanárod nem mond erről semmit Neked?
2023. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán olyan alkat...
2023. jan. 11. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magántanár nem jöhet szóba? Ha nem is konkrét tanár, de legalább egy ismerős, akinek megy a matek, és tudna kicsit segíteni? Szülő, osztálytárs, valami matekos területen végzett ismerős?
2023. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi feladatsorokat dolgozd fel visszafelé haladva az alábbi módon:

1. A következő feladat megoldásával próbálkozol.

2. A megoldókulcsban szereplő megoldással összeveted a megoldásodat.

3. Megtanulod a megoldásokat.

4. Egy hét múlva újra előveszed ugyanezt a feladatsort, és hasonlóan próbálkozol vele.

2023. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszerzed ezt a sárga + zöld feladatgyűjteményt antikváriumból (két kötetes, az egyik sárgak a másik zöld) és minden nap gyakorolsz egy órát.

[link]


Mi annak idején ebből készültünk.

2023. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Magántanár sajnos nem jöhet szóba. Osztálytársak nem igazán olyanok akik segítenek úgyhogy magamra maradtam.

Köszönöm a válaszokat!

2023. jan. 11. 18:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4essel értek egyet. Gyakorlatból tanulod meg leghamarabb és ha látod a hibákat. Én a helyedben megnézném a videókat közösen vele, majd megpróbàlnám megállítani és utána megnézni ő hogy csinálja. Ha ez megy valamennyire már magamtól, akkor kezdenék neki az összes korábbi érettségi feladat megoldásának. Muszáj valahogy megpróbàlnod egyedül megcsinálni, megérteni. Van még egy csomó tartalom ehhez kapcsolódóan a neten, próbálj meg utána keresni. Egy jó csatorna youtubeon a felkészüléshez Retkes Péter csatornája, ahol gyorstalpalós videók vannak érthetően magyarázva. Belinkeltem egyet, ha érdekel:

[link]

Remélem segítettem. Kitartást és sok sikert! Gyakorolj sokat és a befektetett energia megtérül <3

2023. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jan. 11. 19:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Oldj meg minél több régi érettségit, ha valamit nem tudsz nézz utána, és úgy próbáld megerteni hogy miért ez jött ki. Utána már rutinból is menni fog, minél többet gyakorolsz
2023. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!