Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Utál a tanár (folyt. lent)

Figyelt kérdés

6osztályos gimnáziumba járok, most vagyok 9-edikes. Nálunk a csoportok képesség szerint fel vannak osztva, amit a felvételi alapján mértek meg. Nekem a matek 40/50, a magyar pedig 39/50 lett. Akik 28-nál többet kaptak(gondolom ez volt az átlag) az "emelt" csoportba kerültek.

Az első évben még nem volt különösebb gondom a matekkal, megvolt a 4-es. Aztán 7.-ben szinte csak hármasokat kaptam ( a dolgozat mindig tartalmazott valami pluszt, amit nem vettünk az órán, mert mi okosak vagyunk és a tanár úr szerint meg tudjuk odani)

Év végén átkértem magam a gyengébb csoporthoz, mert megutáltam a matekot(nagyon rosszul éreztem magam, hogy én vagyok az első, aki elhagyja a csoportot. A csoport átlaga 2,8 volt)

A másik csoportban ébredtem rá arra, hogy a tanár úr érdekesen tanította a dolgokat, de nem rosszul( egyszer elmagyarázta 5 percben hogyan kell henger felszínt számolni, aztán ment tovább) Az új csoportban egy tanárnő tanított azokkal a régi módszerekkel (50db házi, definíciók stb., de így legalább 5-ös lettem) Nagyon unalmasak az órák. Viszzamennék a régi csoorthoz, mert hiányoznak a viccek, a logika, az az érzés, hogy jé... tényleg, hogy használhatom az eszemet és nem csak bemagolom, hogy hogyan kekl megoldani, mert hülye lennék megérteni. De nem megyek, mert már mérföldekre le vagyok maradva.

Jelenleg csak ötöseim voltak a mai napig, amikoris dogát írtunk. Be volt jelentve,készültem rá, az összes házi meg van oldva hibátlanul. Múlthéten elkaptam valami vírust, ami csak péntekre jött ki. Aznap este kezdtem el rosszul lenni. Anya kötelezővé tette, higy menjek be suliba, mert dogát írunk, habár előző este még hánytam. (nem érdekli őt a többi ember) bementem, de egész doga alatt úgy éreztem, hogy itt halok meg, nem tudtam odafigyelni, minden összekeveredett. Végül egyes lett.így most négyes vagyok,mert a tanár így is utál, mert be akarja bizonyítani, hogy a másik csoport mindent rosszul csinál és ott idióták az emberek. 4,6-ra négyest ad. Eddig csak ötöseim voltak! Mit csináljak? Mit mondjak a tanárnak? Mondtam neki, hogy beteg voltam, de meg se hallotta.



2023. jan. 16. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám, hogy beszélj a tanároddal és magyarázd el neki, hogy mi történt veled a doganap. Ha ő egy jó tanár, akkor megérti, hogy miért volt nehéz számodra a dolgozat, és talán hajlandó lenne módosítani a jegyedet. Ha ez nem működik, akkor beszélj az osztályfőnököddel vagy egy másik tanárral, akinek van rálátása az ügyre, és kérj segítséget tőlük.


Meg ne hagyd magad lelombozni a tanárod által adott négyes jegy miatt, és ne hagyd, hogy ez befolyásolja az önbizalmadat, és a hitet magadban.

2023. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Sajnos az osztályfőnököm ugyanez a tészta, de megpróbálok más tanárt keresni. El se hinnéd mennyit érnek nekem most ezek a sorok!Köszönöm!
2023. jan. 16. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy egyes meg nem kéne megutalnia ilyen mindenkinek becsuszik. Az én anyukám is ilyen volt gimi alatt, csak ne hianyozzak mindegy hogy beteg vagyok szóval megertem😅 a 4,6ot érdemes lenne megnezni a hazirendben meet arra már sok helyen otost kell adni
2023. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztük, az 4,5-öt ír, de a tanárnő azt mondta, hogy szerinte nem küzdöttem érte eléggé, úgyhogy 4-est ad.
2023. jan. 19. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj igazgatohoz ha vele nem lehet lebeszelni. Ha hazirendben az vam KÖTELES megadni. 11.ben velem is így szivozott az egyik tanár és miután igazgató helyettesnek szóltam azután egyből megadta
2023. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!