Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és közkapcsolatokra járok jelenleg, első éves vagyok az egyetemen.. bizonyos okok miatt jöttem ide, a szüleim unszolására, de én mást akartam folytatni. És nem elég, hogy rühellem ezt a szakot, az egyik tanárom akkora barom... Mindenkit szivat, nem segít semmit, nem magyaráz semmit. Egy mintát kértem tőle egy nem jegyadásos feladathoz és nekem esett, hogy hogy merek én kérni egy tanártól mintát... Mindenkit szid, pedig semmit sem tettünk ellene. Nagyon nem bírom ezt már az idegeimmel, szorongásos beteg vagyok... Ti mit tennétek a helyemben? Befagyasszam szerintetek és iratkozzak át oda ahova eredetileg szerettem volna, vagyis teátrológiára? Nem lennék túl idős mire befejezem? Jelenleg már amúgyis kihagytam egy évet, 19 vagyok. A szüleimtől félek csupán, de én ezt nem bírom így.

2020. okt. 20. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy idős. De mindenhonnan megfutamodsz, ahol valaki egy kicsit is csúnyán néz majd rád?

Ok, nem kellett volna a szüleid elvárásai szerint dönteni. De teátrológia? Átgondoltad te ezt?

2020. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
46%

Mi a gond a teatrológiával 1-es?

Kifejtenéd? Van tapasztalatod ezen a területen?

2020. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit hasonló helyzetben voltam, mint te. Szintén azért választottam az első szakomat, mert a szüleimnek nem tetszett az én döntésem, és az szimpatikusabb volt nekik. Bár a tanárokkal és a szaktársaimmal nem volt problémám, nagyon nem szerettem, mert úgy éreztem, hogy hülye vagyok hozzá. Végül első félév után otthagytam, passziváltattam, fél évig dolgoztam, nyelvet tanultam, és következő félévben, azaz tavaly szeptemberben elkezdtem azt a képzést, amit eleinte szerettem volna, és nagyon élvezem, jó is vagyok benne. Ezért, a saját tapasztaltaim alapján azt mondom, hogy egy próbát megér az a másik szak.


A korod sem probléma. Nem tudom, a teátrológia hány éves, de egyáltalán nem leszel idős, ha mondjuk 23 évesen diplomázol. Egyik barátnőm idén szeptemberben kezdte az egyetemet, mert ötosztályos gimibe járt, plusz kihagyott egy évet, így decemberben már 22 lesz. Ha ő bevállalta, akkor neked sincs mitől félned.


A szülők igen, nehéz kérdés. Én is sokáig azért nem mertem a váltásról beszélni velük, mert féltem, hogy nem engedik. Még az első félévem közepén valamikor megemlítettem anyukámnak, hogy nem tetszik, de ő határozottan mondta, hogy végig kell csinálnom. Nekem az volt az utolsó, amitől nagyon kiborultam, hogy kétszer is megbuktam egy vizsgán, amire sokat készültem. Sírva, tényleg, teljesen összeomolva hívtam fel a szüleimet, hogy ez nem megy, bármit, csak ezt ne. Aztán egy hét múlva megbeszéltük, és megengedték. Szerintem az a jó taktika, ha előállsz nekik egy tervvel, hogy mit szeretnél ezzel a képzéssel. Ha látják rajtad, hogy nem csak azért akarsz váltani, mert nem megy, hanem mert tényleg a másikkal akarsz foglalkozni, talán kicsit engedékenyebbek lesznek.

2020. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
64%
Hűha, pontosan igy vagyok ezzel én is kedves 2- es. Teljesen igazad van, adtál nekem is egy kis bátorságot meg nyugodtságot. Legyen szép napod! ♥️
2020. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
3- as, elnézést.
2020. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3-as, nagyon köszönöm a válaszodat, örülök, hogy neked sikerült a váltás, én is megpróbálom, lesz, ami lesz!

1-es, nem futamodok meg, csak amiatt, mert valaki morog rám, de ez az ember közrejátszik abba, hogy sikerül e vagy nem az egyetemem, és amúgysem tetszik ez a szak, valamint, ha ezt mondod, hogy megfutamodok egy morgástól, valószínűleg nem tudod milyen szorongásos betegnek lenni, kívánom ne is tudd meg.

2020. okt. 20. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
3-as vagyok. Igazán örülök, legyen neked is nagyon szép napod! :)
2020. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!