Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes ma még jogásznak tanulni?

Érdemes ma még jogásznak tanulni?

Figyelt kérdés

Egyre vegyesebb vélemények vannak, gimiben nálunk továbbtanulás előtt annó minden tanár azt nyomatta, hogy jogásznak ne menjünk, mert Dunát lehet rekeszteni belőlük. Én nem tudom, hogy fizetett nekik valaki, hogy szidják a szakot, vagy csak a közhelyeket nyomták ők is, esetleg tényleg ez a helyzet?


Meg sok energiát kellene belefektetni, és ha tényleg azt mondják, hogy nem elég, ha küszködve elvégiz valaki, még három év múlva jogi szakvizsga is kell a komolyabb helyekhez, és még azzal se olyanxkönnyű jó munkát találni, ha meg nem summa cum laude minősítésem van, akkor gyakorlatilag átlag hivatali aktatologatás marad jól gondolom?


Szóval lehet jobban megéri inkább egy gazdálkodás menedzsment, vagy kereskedelem marketing minimális matekkal?



2023. jan. 21. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Azt érdemes tanulni amit szeretnél csinálni:)
2023. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Igen, igazuk van. Mo-n nagyon rossz a jogászok anyagi helyzete, nehéz jól fizető állást találni vele, mert azokat általában a protekciósok kapják. Külföldre nem tudsz vele kimenni, tehát ide leszel kötve. Igen, egy marketinggel jobban jársz, mivel keresettebb, könnyebb vele elhelyezkedni, és a fizetés terén is biztatóbbak a kilátások. Mesterre ki tudsz menni vele külföldre.
2023. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Közhely, amiben persze valamennyi igazság van. De ha már tanárok, akkor itt egy másik: Aki nem tudja, tanítja.

Jogászként azt mondom, nem mindig kapkodnak utánunk két kézzel, de azért van lehetőség (türelemmel) elhelyezkedni a klasszikus jogi pályákon, a közigazgatás pedig mindig ott van tartaléknak. Ott nem mindig érdekesek az állások, de stabil helyek tűrhető fizetéssel. Sok mindent lehet csinálni, és ezek közül jó pár nagy presztízsű, fontos munka. Bp-n egyenesen dúskálni lehet a lehetőségekben.

Nem a summa cum laude a lényeg, hanem a tényleges tudás, beleértve a nyelvtudást: egy rite eredményű, de egyetem alatt gyakornokként dolgozó, esetleg angol jogi szaknyelvet beszélő jogász megeszi reggelire a summa cumost az álláspiacon.

2023. jan. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ma már mindenki jogász tele van a padlás velük!
2023. jan. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
51%
Sajnos van benne valami. Átlag 900-1.100 jogász végez évente Magyarországon, na ennyi sehova nem kell és nem is keresnek olyan jól mondjuk 40 korukig, vagy amíg meg nem tudnak csípni egy zsíros állást. Ha nincs protekciód nagyon nehéz+garantáltan legalább 5 év, és inkább több ennél. Ezért mentem én inkább közgázra, na meg azért,m ert nem szeretek magolni.
2023. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is van benne igazság, de azt tartsd szem előtt, hogy a tanáraid nem jogászok. Ergo nem tudják ezt reálisan megítélni. Ne ilyenek alapján dönts, ennyi erővel semmit nem érdemes tanulni. Szerintem csináld azt amiért megdobban a szíved, azért biztosan fogsz tenni.
2023. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!