Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erről miért nem beszélnek...

Erről miért nem beszélnek iskolában?

Figyelt kérdés
Néztem egy videót, amiben elmondták, hogy József Attila és Tóth Árpád alkoholisták voltak, Kosztolányi pedig heroinfüggő. Nem illik szerintem ezeket eltitkolni.

2023. jan. 23. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Az egész történelem hazugság. A rossz dolgokat nem irják bele a könyvekbe.
2023. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Teljesen rosszul mondtam a neveket. Szóval Juhász Gyula és Ady voltak alkoholisták, Juhász Gyula erről írt is, míg Kosztolányi kokainfüggő volt.
2023. jan. 23. 22:48
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, én anno tanultam, hogy Ady szifiliszes nihilista volt, József A. pedig alkesz depis kocsi, Krúdy szintén alkesz, stb.

A saját magyar tanárodat okold, ne a rendszert. Ezek olyan pikáns apróságok, amik igazán a tanáron múlnak, ne a tanterven.

2023. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csáth Géza pedig egyszerűen megtébolyodott, agyonlőtte feleségét is. Ő használt leginkább szereket az írók, költők közül.
2023. jan. 23. 22:56
 5/14 anonim válasza:
Az image-et fent kell tartani.
2023. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Ezek a tények nem tartoznak az írói portréjukhoz, de nem is titkosak.
2023. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak ám így kissé másabb az a kérdés, hogy mire gondolt a költő az adott verssel kapcsolatban. Lehet, hogy józanul ők maguk sem tudták.
2023. jan. 23. 23:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk simán téma volt ez a része is, pedig csak pár éve volt. Amúgy a mire gondolt a költő rész nyilván baromság, csak kell egy ilyen jellegű elemzés, azt meg mégsem írhatják, hogy full másnapos volt
2023. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ezeket mind mesélte a magyartanárunk (sőt többet is), úgyhogy csak nálad nem beszéltek erről.

Viszont azt is hozzátette, hogy a verseiket NEM bemindenezve írták, úgy nyilván nem tudtak volna értelmes műveket írni.

2023. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
#9: Hát nem is aikerült mindegyiknek mindig értelmeset írni... És akkor még hol vannak a festők és egyebek...
2023. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!