Kezdőoldal » Utazás » Európa » 16 éves vagyok és a szüleim...

16 éves vagyok és a szüleim úgy döntöttek, hogy ki költözünk Angliába. Ott Angliába iskolába járnék szerintetek, ha 1 évig iskolába járnék megtanulnám a nyelvet? Szóval, ha más nyelven beszélnek körülöttem úgy mond rám ragad?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok jelenleg is és csak ötöseim vannak belőle szoktam angol videósokat nézni és szinte mindig értem amit mondanak, de félnék, hogy ez Angliába máshogy lenne. Szóval édesanyám azt mondta eldönthetem, hogy menjünk-e.

2018. nov. 22. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy év se fog kelleni hozzá, pár hónap alatt rád fog ragadni, főleg, hogy ilyenkor biztosítani szoktak az iskolák extra nyelvórákat. Ettől nem félnék a helyedben :)
2018. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Mivel kénytelen leszel használni, így nagyon gyorsan rád ragad és jó is leszel belőle. Főleg mivel - ahogy írtad - nem nulláról indulsz.:)
2018. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szeritem megpróbálom.
2018. nov. 22. 19:23
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 14 éves volt amikor Angliába költöztünk. Ő sosem tanult angolul, mivel otthon Magyarországon német szakos volt.

College-be járt, és mivel csak angolul kommunikáltak vele, így pár hónap nehézség után szépen boldogult. Azóta tervező mérnöki diplomát is letette.

Valószínű, hogy te is College-be fogsz járni (nemzetközi iskola, a világ minden tájáról járnak oda diákok) , és te is hamar boldogulni fogsz.

2018. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon jó kaland elé nézel, ami angol nyelven lesz számodra elérhető.

Meg fogsz tanulni nagyon jók angolul.

Ezt a lehetőséget ne szalaszd el:)

2018. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
86%
mindenképp gyertek. én egy év alatt közép szintről simán felmentem haladóra, bárhol elboldogulok, illetve már fősulit is kezdtem itt, néha még akad gondom a megértéssel, de én Skóciában lakok szóval itt sokkal durvább. Angliában nem volt semmi bajom az értéssel se. hajrá, vissza se nézzétek magyarba.
2018. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

1.

Ket honap alatt tobbet fogsz tanulni angolul, mint tiz ev alatt Magyarorszagon

2.

Megdobbensz majd, hogy mennyivel elvezhetobb, tanulo-kozpontubb es baratsagosabb az egesz oktatasi rendszer


MENJETEK!!!

2018. nov. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Angliában biztos jobban megtanulnál angolul, mint itthon. Viszont magyarul itthon kell, amiben most az egyszer segítek.


* 16 éves vagyok, és a szüleim úgy döntöttek, hogy kiköltözünk Angliába. Ott, Angliában iskolába járnék szerintetek? És ha 1 évig iskolába járnék, megtanulnám a nyelvet? Szóval, ha más nyelven beszélnek körülöttem, úgymond rám ragad?


Angolt tanulok jelenleg is, és csak ötöseim vannak belőle. Szoktam angol videósokat nézni, és szinte mindig értem, amit mondanak, de félnék, hogy ez Angliában máshogy lenne. Szóval édesanyám azt mondta, eldönthetem, hogy menjünk-e.

2018. nov. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2018. nov. 23. 15:28
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés ne essék, nem fogsz megtanulni teljesen 1-2 hónap alatt, inkább csak megszokod. Az tény, hogy többet tanulsz mint otthon évek alatt, de azért a csodára ne várjunk.


Az oktatással van tapasztalatom, mert általános óta ide járok (13 éves korom óta), jelenleg pedig egyetemista vagyok.

Ha van bármiféle kérdésed akkor írj nyugodtan.


Röviden annyit írnék le, hogy College-ban fogsz tanulni a korod szerint. Angliában 16 évesen írnak GCSE-t, ami kisérettségi-féle. Ezt mindenképp ajánlanám hogy csináld meg. 1 év alatt letudhatod ha ugyes vagy, de ha a nyelvvel nem lesz gondod, akkor nem lesz annyira nehéz, kb magyar általános 8. osztály szinti feladatok. Ha mégsem sikerül legalább Grade C-t összeszedni (asszem azóta más az osztályzás), akkor szánj rá mégegy évet és csináld újra, vagy jelentkezz valamilyen szakra ugyanabban a college-ban. (Ne sixth form college-ba menj)

Valószínű hogy engednek egyből szakmára menni, és a szakod mellett leteszed ezt a GCSE-t, az lenne a legjobb, és csak angol-matekot kéne írj. Szóval a szakod mellett pár órára bejársz matek/angolra és évvégén lesz dolgozat. Egyszerre azért jó a szakot és kisérettségit csinálni, mert így nem késel évet.

Ha egyetemre is tervezel menni, akkor az is lehetséges, és akár késés nélkül 18-19 évesen el is kezdheted ha minden jól megy. Ennek a menetét nem írom le feleslegesen, mert lehet például szakács akarsz lenni, nem tudni.


Szóval nézz ki egy minimum Level 2, de inkább level 3-as szakot magadnak egy helyi college-ban, és jeletkezz rá úgy, hogy szólsz hogy mellette akarsz matek-angol GCSE-t is csinálni. (Máskülönben lehet csak level 1-re tesznek be, és akkor késel 1 évet a végzéssel. Viszont a level 3 az mindenképp 2 éves lesz, az az egyenlő a szakmával)

Ha egyetemre akarsz menni, akkor nem kőművesre mész például, hanem gazdaságra vagy informatikára, és akkor azon a szakon mehetsz egyetemre is a 2 év level 3 után.

(A level-t ne csinálj, az olyan mint az emelt érettségi, túl nagy falat, korai és haszontalan lenne neked)

2018. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!