Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Amerikában élő magyar házaspár...

Amerikában élő magyar házaspárnak születik egy kislánya, aki Amerikában nő fel, ott jár iskolába, színésznő lesz - a kislányhoz babakora óta magyarul beszélnek és otthon magyarul beszélgetnek vele a szülők - a gyerek akcentussal beszéli a magyart?

Figyelt kérdés

Judith Barsiról van szó. Nincs hangfelvétel, amin magyarul beszélne. Azt mondták interjúkban, hogy anyanyelvi szinten beszélt magyarul és ha az anyukájával olyan témáról beszéltek, ami nem tartozott másokra, akár nyilvános helyen is magyarul beszélgettek. Sőt, néhány magyar rokona is élt kint és a család pár barátja is magyar volt.


Viszont ismerek olyan embert, akinek ugyanúgy anyanyelvi szinten beszél magyarul a fia, de erős akcentussal és a fiú Amerikában született és ott is nőtt fel, jelenleg is ott él.


Nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogyan beszélhetett Judith és érdekelne, hogy nagy valószínűséggel neki is volt akcentusa?


Félreértés ne essék, semmi bajom az akcentussal, szerintem aranyos és különleges.


2021. aug. 27. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Kétnyelvű lesz az ember, de mégis valamelyik nyelv „fő nyelv” lesz, az pedig az a nyelv, amelyiket nem akcentussal beszélni. Tehát vagy magyar akcentussal beszéli az angolt, vagy angol akcentussal a magyart. Ebbe persze beleszólása lehet a környezetnek, de a fő tényező az agy felépítettsége.
2021. aug. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, 1 és meg is adtad a kérdésemre a választ, mert ebből kiindulva akcentussal beszélt magyarul, mert angolul úgy beszélt, ahogy a színésztársai (az apuka amúgy ezért is féltékeny volt rá és ezért is bántotta, mert az apuka akcentussal beszélte az angolt, amiért mindig kinevették s féltékeny volt a lányára, aki úgy beszélt, mint egy igazi amerikai.).


Ment a zöld kéz!


Amit most kérdezek, az már csak bónusz kérdés; de ez csak akkor van, ha az ember csecsemő kora óta tanulja a két nyelvet?


Mindig hallok ilyen eseteket, hogy óvódás, kisiskolás gyereket külföldre vitték, ahol a helyi nyelvet megtanulta rendesen. Lehet ilyen esetben, hogy 2 nyelvet beszél akcentus nélkül vagy az egyik nyelvben lesz akcentusa?

2021. aug. 27. 02:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én nagyapám bolgár volt, 14 évesen jött át Magyarországra, egész életében akcentussal beszélte a magyar nyelvet, pedig 70 évet itt élt Magyarországon.

Ugyanakkor 7 évesen jött szintén Bulgáriából az unokahúgom, aki mindkét nyelvet szépen beszéli, de a bolgárt kicsit magyarosan. Tehát sokat számít valóban az idő is, illetve hogy milyen idősen kerül más nyelvű környezetbe.

2021. aug. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan, végleg pedig pubertáskorra veszti el az agy azt a képességet, hogy anyanyelvként sajátítson el egy nyelvet. Ha elég fiatalon tanul valaki több nyelvet, simán megtanulja mindet akcentus nélkül. Persze ha olyan közegben van, hogy csak a szülők tanítják, akik maguk is akcentussal beszélnek, akkor rá is az ragad.
2021. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En talalkoztam mar kint olyan magyarokkal akik kint szulettek. Beszeltek magyarul de akcentussal. Van olyan is aki nem akcentussa beszeli mert gyerekkorban siman megtudsz tanulni 2 nyelvet akcentus nelkul, de amerikaban meg sokszor a mexikoiak gyerekei sem beszelnek tokeletesen spanyolul, pedig itt aztan minden elerheto spanyolul es nagy kozosseguk van. Magyarbol meg olyan keves van hogy nem nagyon van egy gyereknek lehetosege a magyart gyakorolni, minvel valoszinuleg az iskolaba egy magyar sem lesz, a szomszedok sem magyarok, rokonok nincsenek kint altalaban.

Mexikoiak rokonsaggal egyutt jonnek, olyan kornyeken laknak ahol sok a mexikoi, igy a helyi iskola is tele van mexikoi gyerekekkel.


Mexikoi gyerekeknel az is elofordul hogy anyanyelvi szinten beszeli az angolt, de mivel nem amerikaiak kozt nott fel, ezert nem az amerikai akcentust vette at hanem a spanyolt, mivel ahogy irtam is, a spanyolok egy kornyeken laknak altalaban, az iskolaban is sok a spanyol es en nem talalkoztam itt olyan latinoval akinek ne lenne tobb rokona is kint(testver, szulo, nagyszulo, unokatestver, stb)

2021. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!