Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Be merjem vállalni a közép...

Gy111 kérdése:

Be merjem vállalni a közép matek érettségit újra?

Figyelt kérdés

2021-ben érettségiztem. A matek 55% - os lett. Erős négyes voltam gimiben.

Tudni illik online oktatás volt ez idő alatt, ennek következményeképpen nagyon belustultam. A matek érettségit úgy tettem le, hogy órákon nem figyeltem, vizsga előtt 1-2 héttel kezdtem rá gyakorolni, azt sem vittem túlzásba, nem vagyok rá büszke. Most fontolgatom, hogy jelentkezzek-e a tavaszi érettségi vizsgára, ugye már szűkös az idő.

A cél min. 65-70 % lenne, persze szeretnék azért többet is, de ha már ez megvan én elégedett lennék. Pl. tavaly tettem egy emelt infót, teljesen egyedül készültem rá, az 61% lett, azt is a szóbeli húzta le. Most már tényleg szeretném, ha felvennének egyetemre, ezért jól jönne egy jobb matek érettségi.

2021-es érettségi óta nem matekoztam a tavalyi infóra készülésen kívül. Szerintetek merjek jelentkezni?



2023. jan. 25. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne? Én majdnem 20 év után javítóztam matekból, csak nekem érvénytelen volt a vizsgám azért kellett
2023. jan. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd, elhatározás kérdése. Sok újrakezdő diákom van matekból, csoportos órán és egyéniben egyaránt.

Az egyik típus az az, aki tényleg oda is teszi magát, csinálja, az elején biztos nagyon keserves visszahozni a gyakorlatot, az emlékeket, bár azért 2 év kihagyás nem 5 meg 10, mint ahogy néhány diákom volt a dologgal. Rengeteg 80, 90+%-os eredményeket meséltek úgy, hogy sose voltak odáig a matematikáért.

A másik pedig az, aki látszólag nagyon akarja, de nem ül le gyakorolni, 'majd átnézem', 'majd megnézem' és telik az idő, haladni nem haladunk és utolsó pillanatban inkább el se megy érettségire vagy már be se fizeti.


Azt is vedd hozzá, hogy most már nincs egy héten 3 matekórád, ahol azért csak dolgozol, itt neked kell önállóan beletenned ezt az időt, alsóhangon.

2023. jan. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2023. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mateking - el gyakorlok, tanulok most, illetve majd érettségi feladatokkal. Egy napi 2-3 órát minimum rá fogok szánni.
2023. jan. 27. 22:00
 5/6 anonim válasza:
0%

Én semmiképp sem jelentkeznék már magyar egyetemre.

Egyszerűen nem éri meg.

2023. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem éri meg"

Nem csak anyagi szempontok jönnek szóba egy ilyen döntésnél.

Van, akinek sokkal többet ér az, ha magyar egyetem elvégzése után itthon dolgozhat és élhet, ott, ahol a rokonai is élnek, ahol otthon érzi magát, ahol beszéli a nyelvet és ismeri a mindenféle viszonyokat, mint az a plusz pénz, amit külföldön kereshetne meg, ha ott járna egyetemre.

2023. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!