Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Be merjem vállalni a gépészmér...

Be merjem vállalni a gépészmérnökit közép matek érettségivel?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 22:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
Nekem több ismerősöm is ment így, aztán rájött, hogy egy közép nem elég.
2023. jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Simán, nem olyan vészes a matek. Legalábbis BMEn
2023. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
A szorgalmadon fog múlni, nem azon, hogy milyen érettségid van. Persze!
2023. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy mennyire jó az a középmatekod, vagy ha rossz, akkor mi miatt rossz.

A középmatek valójában bőven elég tudás, mert ott megkapsz minden alapot amire majd szükséged lesz, HA ötös szinten tudod. Egyetemen úgy is az elejétől indultok és határértéket/deriválást/integrálást megérteni egyáltalán nem nehéz, számolni pedig gyakorlat és jó algebra alapok kérdése, ezek az alapok pedig meglennének az éretségiddel.

Ha rosszul sikerült, az sem feltétlen gond, de kérdés, hogy mi nem miatt alakult így. Ha lusta voltál tanulni/nem érdekelt, akkor lehet, hogy menne a matek, mert egyetemen teljesen más a motiváltsága az embernek. De ha tanultál és sokat gyakoroltál, viszont képtelen voltál megérteni, akkor felejtsd el a mérnöki szakokat. Sőt, ha a tanár rossz, az sem kifogás, mert a középmatek nevetségesen egyszerű, ha alkalmas vagy mérnöknek, a tanár személye MINDEGY. Meg egyetemen sokkal nagyobb a tempó és nem minden tanár magyaráz jól, tehát tudnod kell a tanár személyétől független megérteni az anyagot.

2023. jan. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Xd nálunk csak 90 % hullott ki az első két évben matek-mecha megszórja a népet rendesen. Még úgy is ha jó valaki matekból
2023. jan. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi matek teljesen más. Én konkrétan okádtam a matektól gimiben, éppen négyes lett az érettségim. Egyetemen is nehéznek éreztem az első félévben a fizikát, matekot, matek harmadjára sikerült abban a félévben.

Amit én tettem, az az, hogy egész félév során akár mindennap oldottam a matek példajegyzékből a feladatokat és youtubeonn is néztem róla videókat. Az elméletet pedig nagyjából csak bemagoltam. Első félévben eljártam korrepetálásra is.

Amint azonban ráéreztem, minden ment mint a karikacsapás. Nem mondom, hogy minden tárgyam 5-ös lett, néha becsúszott egy hármas. :)


Én azt mondom, próbáld meg. Max nem áll rá az agyad idővel. Ha ott hagyod, az sem szégyen. Csak gimiben tűnik cikinek. A valóságban azonban a diákok negyede-fele kibukik minimum, vagy csak simán otthagyja, és újrajelenkezik kövi februárban egy másik szakra. :)

2023. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
81%
Azért egyetemi matek-matek közt is lehet elég nagy különbség.pl BME-ről jött hozzánk egy gyerek, mérnöki szak, matek két féléve teljesítve volt, nálunk meg megbukott mint a pitsa. Ennyit a hű de nehéz BME-ről.
2023. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is középmatekom volt.Igaz nem gépész hanem villany,de majdnem ugyanaz a matek.Vannak típusfeladatok,azokat kell nagyon sokat gyakorolni.Ha meg nem megy nem szégyen,van felzárkóztató is belőle
2023. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
BME építőt végeztem (közel hibátlan) közép matekkal. Első félévben többet kellett matekkal foglalkoznom, mint az emelteseknek, de nem volt lehetetlen. Négyesre teljesítettem, volt hibátlan zh-m is. Matek2-n pedig már nem volt előnye az emelteseknek.
2023. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Xd
2023. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!