Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miskolci Egyetem jogász...

Miskolci Egyetem jogász szakán mennyire rugalmasak az oktatók?

Figyelt kérdés

Pl. ha én levelezőre megyek, messziről járok be, és mondjuk a reggel 8-kor kezdődő előadásra 8:45-re érek csak oda, csendben elnézést kérve meglapulva bemegyek stb.


Vagy ha pl pénteki napokat néha ki kell hagynom a kevés szabi miatt. Nyilván gyakorlaton meg a zh-kon úgy csinálnám, hogy eljussak.


Illetve mennyire szivatnak az oktatók? Sokaktól azt hallom, hogy nagyaon hallgatóbarát egyetem, és sokkal jobb, mint más jogi egyetemek olyan téren, hogy nincsenek felesleges szivatások.



2023. jan. 25. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Levelező előadáson nem kötelező részt venni, ennélfogva érdektelen, hogy rugalmasak-e vagy sem.
2023. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor átlag jogi egyetemen csak a gyakorlati órára kötelező bejárni? Meg amikor zh van?
2023. jan. 28. 07:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Gyakorlat kevés van, a kb. 60 tárgyból (10 félévben) 5-nek van gyakorlata is.

Zh a gyakorlaton szokott lenni (ott meg amúgy is ott kell lenni), külön nincs olyan hogy zh.

(A "kötelező" egyébként azt jelenti, hogy hét alkalomból kettő alkalommal lehet hiányozni.)

Vizsgák pedig nyilván a félév végén vannak. Nagy része szóbeli, mondjuk 8-tól 12 óráig van kiírva, de nem kell 8-kor mindenkinek ott lenni, mert 8-kor bemegy három, azután egy ki, egy be, és így megy délig.

Én Sopronból rendszeresen az első IC-vel 10-re értem oda (Pestre) vizsgára.

Tehát előadáson jelenléttel nem foglalkoznak az oktatók. Az elsőn nyilván célszerű jelen lenni, ott mondják el a követelményeket, kötelező irodalmat, stb. A vizsgák szempontjából (és igazából csak ez számít) lényegtelen a jelenlét. Más kérdés, hogy én kifejezetten szerettem a hangulatát, és amikor tudtam, mentem (kb. harmadán-felén ott voltam).

De egy átjáróház volt, jöttek-mentek a hallgatók, felállsz és kimész, bejössz és leülsz, nem foglalkozik vele senki.

2023. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ködzönöm a részletes választ, ez sokat segített, mert engem kicsit megijesztett, hogy Miskolcon a konzultációk hetente pénteki és szombati napokon vannak, amit nem értek, mert más jogi egyetemeken úgy láttam kéthetente vannak, viszont akkor így nincs baj, ha nem tudok mindig elmenni, szabit kivenni stb.


Te hol végezted egyébként a jogot?


Nálunk korábbi alapszakomon is ez volt, hogy sokan ki be jártak előadásokra, csak úgy gondoltam, hogy jogon szigorubban veszik, ezek szerint mégse.

2023. jan. 28. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!