Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit kellene tennem? (Jogász szak) többi lent.

Figyelt kérdés

Elvégeztem pár éve egy igazságügyi igazgatási szakot, jelenleg 27 vagyok és dolgozok állami szférában, irodában. Gondolkozok rajra, hogy jelentkezzek jogász szakra is, viszont tanácstalan vagyok. Ez az alapszakom elvileg lerövidítené 3 és fél évre, mivel sok közös tárgyat el tudnék fogadtatni, viszont így is nehéz és tartok tőle, hogy munka miatt nem bírnám.


Most jelenleg belefér az életembe simán, hogy munka mellett még tanulok, ha hazamegyek, viszont sok minden változhat a későbbiekben, és pont olyan időszakban vagyok, hogy jöhetnek változások, a munka sem biztos a mai világban, hogy mindig itt tudok dolgozni, meg épp ez az, hogy nem is annyira szeretek itt lenni ebben a pozícióban, ezért is gondoltam rá, hogyha már megvan az alapom, akkor tovább kellene vinni, és egy jogász végzettséggel állami szférás tapasztalattal már tudnék mit kezdeni talán. Csak ugye mire elvégzem 31 leszek, ha időben sikerül, ha csúszok, akkor még több.


Meg attól félek, ha ez idő alatt olyan változások lennének, hogy nehezen tudnék alkalmazkodni hozzájuk, akkor csak csúsznék, és ha végül otthagynám, akkor visszafizethetem a tandíjat. Még vannak állami féléveim, ezek ha minden jól menne nagyrészt fedeznék a tanulmányaimat, mondjuk 3as átlagot tartanom kellene hozzá. Pontjaim szerintem meglennének, hogy államira felvegyenek.


Szóval ami miatt talán előnyösebb helyzetből indulok a többiekhez képest, hogy nekem nem kell minden tárgyat teljesítenem a sok kreditbeszámítás miatt, viszont hátrány, hogy kevesebb időm lenne, mint egy nappalisnak. Meg a másik, hogy beleteszek sok energiát, sok mindenről le kell mondanom, se a magánéletemet nem tudnám úgy tervezni, ahogy elképzelem, meg kemény lenne végig.

Ti ebben a helyzetben mit csinálnátok? Érdemes elkezdeni? Egyáltalán megtérülne, vagy manspság olyan telített a piac, hogy jobb, ha más szakokat keresek esetleg?



2023. jan. 22. 15:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!