Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri PhD képzésre jelentkezni?

Megéri PhD képzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem a mesterszakkal, ugyanakkor az a szakterület ahonnan diplomám lesz sajnos nem éppen a piacképes szakmák közé tartozik. Éppen ezért arra gondoltam, hogy ősztől ismét visszamennék az egyetemre és megcsinálnám a Doktori Iskolát. Elsősorban állami ösztöndíjas, állandó munkajelleggel maradnék az egyetemen, mivel tudtommal amúgy is nagyon kevesen szoktak MA után még bent maradni.


Kérdésem, akinek volt/van ebben tapasztalata, pontosan hogy néz ki egy ilyen, miket kell csinálni abban a 4-5 évben, bárkit felvesznek oda? Lehet mellette dolgozni is?



2023. jan. 25. 19:19
 1/8 anonim válasza:
100%
Jó lenne tudni mi a szak.
2023. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Doktori.hu

Lehet mellette dolgozni.

2023. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány PhD hallgató ismerősöm van, és amit rajtuk látok, az alapján szerintem csak akkor éri meg ez az egész, ha tényleg bele vagy szerelmesedve a kutatási területedbe...
2023. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem piacképes szak, akkor mit vársz a PhD-tól?

Keress olyan szakmát, amit megfizetnek, és van rá kereslet.

Ha egyetemen akarsz oktatni, akkor kellhet a PhD.


És persze nem ártana tudni, hogy melyik egyetem, melyik szak..

2023. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Írni kell e gy doktori dolgozatot, ez a legfontosabb. Emellett van pár kurzus, esetleg tanítasz, pár előadás és publikáció nem árt ha megvan. Nagyjából ennyi, és igenis jó ötlet, 4 évig lesz munkahelyed fizetéssel, és azzal foglalkozhatsz, ami érdekel.
2023. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy?

Nálam is hasonló a helyzet. Cikket írni amúgy jó időtöltés főleg, ha jó a témavezetőd.

Az alap pénz persze a közszférát súrolja, de van bőven ösztöndíj vagy esetleg lazább heti pár órás munkával már azért vállalható a dolog.

2023. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha felmerül benned a kérdés, akkor számodra a válasz az, hogy nem, nem éri meg. Baromi sok szívással jár, és ha el is végzed és bent is tudsz maradni az egyetemen, akkor is borzasztóan kevés pénzért. A doktorit nem ezek miatt, hanem ezek ellenére szokták elvégezni, mert -ahogy előttem is írták- szerelmesek a témájukba, de legalábbis mindenképp az oktatói/kutatói karrier a cél.

Ha biztos munkát és jó fizetést szeretnél, jelentkezz bármelyik egyetemen egy üzleti szakra, tizedannyi befektetett munkával 2-3-szor olyan jó fizetést tudsz elérni.

2023. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a közszféra (sok szakkal csak oda mehetsz) mivel nyújt többet, mint az alap ösztöndíj ami kb. a hivatali fizetés 90%-a. Megpályáz az ösztöndíjat már ott van, hogy 4 órás munka nélkül is megvan a közel 300 ezer nettó.


A pénz nem minden azért.

2023. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!