Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megbuktam a vizsgakurzuson...

Ha megbuktam a vizsgakurzuson is, egy ráépülős tárgyból, akkor csúszok egy évet és nem államvizsgázhatok, akkor, ahogy eredetileg kellett volna?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elsőéves egyetemista vagyok, sajnos megbuktam egy olyan tárgyból, ami ráépülős, szóval így a kövi évben, vagyis csak a második évemben (3.félév) tudom majd újra felvenni. Így csúszok egy évet, de eléggé ráparaztam és már teljesen össze vagyok zavarodva (ha 7 féléves a képzés és 3. és 4. félévre tudnam felvenni ezt a tárgyat és át is megyek, akkor hogy is van ez a csúszás?!). Így nem allamvizsgazhatok majd akkor, amikor a többi szaktársam, akik átmentek a tárgyból? Kaptam olyan tippet, hogy vegyem fel most a szab, val tantárgyakat, amiket eredetileg 5. és 6. félévben kellene felvennem. Ennek lenne bármi értelme? Valaki volt ilyen helyzetben és tudna nekem tanácsot adni? Remelem érthető a problémám, koszi a válaszokat előre is:)

2023. jan. 26. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát megbuktál első félevben egy tágyból és arra épül egy 3. féléves. Na de arra nem épül semmi?

Mert ha nem akkor az eredeti végzésig így meg lehet csinálni.

Ha a 4.félévben van a ráépülős akkor sincs gond, amennyiben arra nem épül fixen semmi.

Ez a szabvál kötvál dologra akkor tudok válaszolni, hogy jó ötlet-e, ha megmondod az épülősre épül-e valami/valamik.

2023. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Azért az kemény, hogy elsőéves egyetemistaként az elemi matek sem megy...


Ha van olyan tárgy, amit így az utolsó betervezett félévig nem tudsz teljesíteni, akkor nyilván csúszni fogsz, egybként meg csak emiatt nem fogsz csúszni. Általában azért a tantervet úgy szokták megtervezni, hogy csak 1 tárgy miatt ne lehessen csúszni.

2023. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a mostani elsős mérnök hallgatók közül majdnem mindenki bukott vagy matek1-ből vagy mecha1-ből😬😬 egy év múlva kb 80%-al kevesebb lesz a létszám 🤣
2023. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
47%
Ha sokan buktatok lehet kérvényt írni. Hátha lehet belőle vizsgázni júniusban. Akkor nincs csúszás.
2023. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az sok hogy nálunk az egyik tárgyból max 10% megy át?🤣 Mégse rinyál senki, van olyan aki 6.alkalommal ment át. Tudod ilyen jó kis copatós tárgy, beugró, írásbeli, szóbeli 😬😬
2023. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy? Melyik targy? Igy jobban tudnank segiteni. Egyebkent siman lehet, en az egyik gazdasagi szakon vagyok es volt olyan targyam az elso felevben amit ha valaki nem teljesit, akkor 1 ev csuszas.
2023. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt mindnekinek! Kicsit raparaztam erre az egészre, megerdeklodtem másnál is és a 3. és 4. felevemben fogom tudni teljesíteni a tárgyat, szóval emiatt nem fognak csúszni az egyetemi tanulmányaim, hacsak el nem cseszem az összes többi targyam:) mindekinek kitartást az egyetemhez es legyetek ügyesebbek nalamxdd
2023. jan. 26. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!