Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már van egy diplomám...

Ha már van egy diplomám (osztatlanban szereztem), akkor semmilyen megoldás nincs rá, hogy a 2. diploma ingyenes legyen?

Figyelt kérdés
Pl. régen volt, hogy aki GYED alatt felvételizett, és felvették, nem kellett levelezőn fizetnie a 2. diplomáért. Vagy van esetleg valamiféle ösztöndíj lehetőség, ha pl. nagyon jó az átlagod, akkor mérséklik a tandíjat? Szeretnék még tovább tanulni, de egyszerűen nincsenek meg az anyagi lehetőségeim arra, hogy kicsengessek 198 ezer Ft-ot félévente...
2010. okt. 4. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjak, pályázatok és HÖK :) Ez az út az "ingyenességhez". Állami féléveid - még ha van is - nem használhatod fel az elvégzett osztatlan okán. Viszont azért vannak kiskapuk...
2010. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anno ennek utánaolvastam, és akkor vagy kevezményezett (nem ingyenes!) második diploma ügyben, ha éppen gyereket vársz, vagy még nincs 3 éves a gyereked. Nézz utána a neten, én egy törvénytárban találtam meg az erre vonatkozó dolgokat.
2010. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tegnap 19:34


Úgy tudtam ezt a lehetőséget néhány éve megszüntették.

2010. okt. 5. 07:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Az NKE-re kellene járni (jelen rendszerben), az nem fogyasztja az állami féléveket.
2018. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!