Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma nélkül haljak éhen?

Diploma nélkül haljak éhen?

Figyelt kérdés

Helló.21 éves vagyok.Kettő darab felsőfokú OKJ papírral (Hálózatépítés/rendszergazdai dolgok/számítógép javítás/ilyesmi)rendekező lelkes fiatalként keresem első állásom, hogy aztán később nekivághassak az egyetemnek és szerezzek diplomát.

(Nyelvvizsgán sincs sajnos,de folyékonyen beszélek angolul)

Ám bárhol próbálkozom,nem állnak velem szóba egyáltalán,továbbá az álláshirdető portálok "Középfokú" munkáinak a 95%-ához MÉGIS kell a diploma valamint a 2-3-5-10-40 év tapasztalat.


Ördögi kör ez,minimál,60ezer forintos nettó bérért 12 órát dolgozni analfabétákkal a soron meg valahogy nincs "kedvem",nemérzem úgy,hogy ezért tanultam annyit.


Segítsetek!


2011. okt. 11. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó diplomással is ez a helyzet, velük meg azért nem állnak szóba, mert nincs szakmai tapasztalatuk, nem kiemelkedő lángész stb.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy most elvállalnék (szinte) bármilyen kínálkozó állást, az egyetemen pedig gyakornoki helyet keresnék, és megcsinálnám a nyelvvizsgát (mert az úgyis kötelező). Így mire megszerzed a diplomádat lesz mellé nyelvvizsgád valódi nyelvtudással, OKJ szakmáid, amik a diplomádat is talán kicsit felértékelik, és szakmai tapasztalatod, kapcsolataid.

2011. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Diplomásan 2 nyelvvizsgával is éhen halhatsz.

Én ilyen végzettséggel eladó vagyok egy plázában. Örülök h dolgozom. És lelkesen keresem az új állásom!

2011. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy most nem járok még egyetemre pénz hiány miatt.

Olyan munka amit mondtál, pedig nem nagyon van itt ahol lakom (Ami az ideális lenne ugye,szüleim megértőek ilyen téren szerencsére és nem vennék el a pénzem.)

Máshol nyilván találnék de ott már lennének komoly kiadásaim,és mire összerakom a 2millió forintot a minimálbérből (Körülbelül ennyi kell ahhoz hogy fizetősre bekerüljek és végigtudjam csinálni,mert rákell számolni +2-3 félévet mint amennyi az ütemtervben van és nem feltétlen sikertelenségek miatt), addigra 40 éves leszek.


Ideálisan a közelben találnék BÁRMI munkát,de nincs,semmi,és kb egy raktároshoz/eladóhoz is 6 féle végzettséget kérnek meg tapasztalatot meg kapcsolatokat meg nemtudommégmicsodát.


Külföldre se tudok menni igazán pénz nélkül,remélem megértitek.

2011. okt. 11. 12:12
 4/9 A kérdező kommentje:

*Szüleim ilyen téren szerencsére megértőek



kimaradt a megértőek szó

2011. okt. 11. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Diplomával, 2 felsőfokúval (egyik szakmai) dolgozok a szakmámban (marketing), és konkrétan éhen halok, 200-250 ft-os órabért kapok. De az előrelépés reményében muszáj kihúzni az első pár hónapot.

Addig meg visszasírom a diákmunkákat meg a fekete munkákat 13-16 órás munkanapokkal, az legalább fizetett.

2011. okt. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Van két OKJ papírod, de már analfabétának titulálod a "soron" dolgozókat,holott lehet, hogy nálad magasabb végzettségű is dolgozik ott, és a szakmunkások is csak az ilyen maguktól elszállt gyökerek szemében analfabéták.

Lehet, hogy a hozzáállásoddal van baj, akkor pedig diplomával is éhen halsz.

2011. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a szakmádból már túl sokan vannak és nem véletlen hogy azokat keresik akiknek már van valami munka tapasztalatuk. Legjobban ezzel úgy tudnál megélni ha keresel még 2-3 embert és csináltok saját vállalkozást ami nem egy olcsó dolog és jól kell csinálni hogy az működjön. Nekem is van 3 szakmám és most itt ülök mert nincs semmi munka ahová el mehetnék, még 12 órás műszakba sem mehetek mert a gyár döglődik ahova még felvennének. És mivel olyan nagy szakmám nincs ezért csak az egyetem az amivel elhelyezkedhetnék de az 4-5 év mire megcsinálnám plusz az idegen nyelvvel nagyon nem vagyok jóba beszélni beszélem de a nyelvvizsgát egyszer elbvsztam szószerint így aaz összes kedvem el ment tőle.
2011. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ja, így már értem. Úgy értelmeztem, hogy lenne lehetőséged, csak azokat a munkákat méltatlannak érzed. Hát, az egész ország küzd ezzel a gonddal, főleg a keleti régiók, és minden csoport, nemcsak a diploma nélküliek.

Nagyon mást így sem tudok írni. Kicsit extrémebb ötlet: Biztos sok más városban is akad ilyesmi, Pesten vannak lakások, amiket munkásszállóvá alakítanak ki, igaz, hogy itt sokan laknak (meg nem is tudom, miféle emberek), de olcsó. Végső esetben ezen is el lehet gondolkodni.

2011. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%
Bocs, de ezek eléggé büfé papírok.
2011. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!