Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek (jogász szak)?...

Mit tennétek (jogász szak)? Hova menjek?

Figyelt kérdés
Érdekel nagyon a jog, ezen a területen akarok továbbmenni, és Miskolcot mondják a leghallgatóbarátabb egyetemnek, nincsenek felesleges szivatások stb, sokaktól hallom, hogy könnyebb, mint sok más jogi egyetem. Viszont nagyon nem szeretem Miskolcot, olyan unalmas város nekem, meg olyan lehangolt mindent. Szerintetek még akár levelezőn is odajárni, és hétvégente ott lenni milyen? Vagy van jó oldala? Ott is van egyetemi élet? Kelet-Magyarországon lakok, így sajna elsődlegesen vagy Debrecen vagy Miskolc jöhet szóba, csak Debrecenről mindenki lefele beszél.

2023. febr. 3. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
A Miskolci Egyetem minden, csak nem lehangoló. A kampusz kifejezetten szép. Nem is tudom, van-e még valahol az országban külön Egyetemváros, úgy mint Miskolcon. Szóval igen, már hogyne lenne egyetemi élet... Mindig vannak programok.
2023. febr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írta a kérdező, hogy a Miskolci Egyetem lehangoló, hanem azt, hogy maga a város, Miskolc.

Kérdező, soha életemben nem jártam a Debreceni Egyetemre (pedig környékbeli vagyok) és még jogra sem, de még én is hallottam róla, hogy mekkora szivatások mennek ott.

2023. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Kérdező, soha életemben nem jártam a Debreceni Egyetemre (pedig környékbeli vagyok) és még jogra sem, de még én is hallottam róla, hogy mekkora szivatások mennek ott."


Na ettől félek én is, mert én is ezt hallottam sokaktól, gondolom csak van benne valami, ha ennyien mondják... viszont maga a város meg nagyon tetszik, nekem Debrecen dokkal jobban tetszik, még Budapestnél is, nagyon hangulatos, barátságos város. Miskolc nekem totál idegen, hatalmas távolságok is vannak, egy paneldzsungelnek tűnik, lehangolt minden, meg fosztogstásokról hallani folyton, esténként veszélyes néhány környék stb... tudom, mindenütt van ilyen, csak Miskolc mégis másabb.

2023. febr. 4. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Ez esetben azt mondom, hogy hallgass a szívedre! Jelentkezz Debrecenbe, ha nem tetszik vagy teljesíthetetlennek érzed, akkor átjelentkezel Miskolcra maximum, ahol el tudod majd fogadtatni a már teljesített tárgyaidat. Ne gondold túl! Hajrá!
2023. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg pont az egyetemi képzés alapján döntsön inkább. Hiába szép Debrecen, ha csomó rossz emléked lesz a tanulmányi kudarcok miatt.


Vagy akkor válaszd tényleg a levelezőt. Én most 21 éves vagyok, második évemet csinálom az egyetemen és már ráuntam az egyetemi életre. Sokkal inkább a munka felé húzok, szivesebben csinálom. Mennék át levelezőre mint a huzat, ha indulna a szakomon.

2023. febr. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valahol eleve nem érzed jól magad, akkor veszett fejsze nyele. Én Debrecent nem szeretem, nem is mentem oda továbbtanulni.
2023. febr. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!