Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Menjek másik suliba, vagy maradjak itt? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Most voltam elsős gimis, de nem jövök ki az osztállyal. Nem szeretném részletezni, csak annyi, hogy nem lehet se barátkozni, se normálisan beszélgetni, stb.. Az osztályból van 1 barátnőm, de ő is egy kicsit kétszínű, de valamivel normálisabb, mint a többiek. Az évfolyamon másik osztályba jár 3 volt osztálytársam, akikkel "jóban vagyok". A 3 lány közül 2-vel tök jól elvagyok, de a 3.-nak szinte mindig csak arra kellek, hogy ha nekik tz vagy hasonló van, akkor segítsek neki felkészülni, amúgy meg szinte le sem sz*r (bocsi a szóért). A tanítás az jó, de a másik gimiben jobban felkészítenének az érettségire. Ott ebben az évben volt egy tantárgy, amit én nem tanultam, de nyáron be tudnám pótolni, ha felvennének oda, mert kevés óraszámmal nem vehettek túl sok anyagot. Csak annyi a "baj", hogy messze van, és kollégiumot is kéne igényelni. A szüleim anyagiak miatt nem utasítanák el, mert van rá annyi, csak azt mondták, hogy tanuljak, tanuljak, ne is foglalkozzak velük.

Tudom, hogy majd felnőttkoromban nem lehet elfutni a hasonló gondok elől, de ha gimiváltás lehetséges lenne, akkor nem érné meg kockáztatni, hogy esetleg egy jobb osztályba kerülök?

Az erősebb gimibe lehet átíratnának a szüleim, csak anyukám mondta, hogy nagyobb városban még elviselhetetlenebbek a gyerekek. Bár ebben a gimiben hasonlóak lennének, mint én, ezért lehet, hogy vannak közös témáink, így jobban menne a beilleszkedés, barátkozás..

Ti átiratkoznátok másik suliba? Amúgy lány vagyok, és jól tanulok.


2012. máj. 31. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

biztos vagy benne, hogy másokban van a hiba és nem benned?

elvégre neked nem tetszik senki. de ha ez így van, akkor mond el a szüleidnek és beszéljétek meg.

2012. máj. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
bennem is van hiba, de ha próbálok barátkozni, beszélgetni, kedves lenni mindenkihez, a többiek meg elutasítóak, leráznak, akkor mégis mit tegyek? akit írtam volt osztálytársam is, hozzá is kedves vagyok, meg minden, de ő is szinte leráz, mikor beszélgetek vele..
2012. máj. 31. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha átiratkozáson gondolkozol, akkor még az első két évet javaslom, utána már nehezebb lesz elszakadni. Megértem a helyzetedet, én is hasonló cipőben jártam. A szerencsén múlik, hogy milyen osztályba kerülsz. Lehetnek annyira különbözőek az odajáró emberek, hogy sosem lesznek igazán jó közösség, és van olyan osztály, ahol nagyon jól kijönnek, a sok közös emlék, programok, közös témák miatt. Ez az odajáró emberek egymásra hangolódásán múlik, meg az osztályfőnökön is.

Nekem például egy hajcsár volt az ofőm, nem az számított neki, hogy jó közösség legyen, hanem hogy jó eredmények. (ami persze nem baj)

Az utolsó évre sikerült csak maradandó kapcsolatokat kialakítanom a 35 fős osztályomból néhány emberrel. komolyan van akivel nem is beszéltem évekig! Nem vicc!! Elmentünk egymás mellett köszönés nélkül, mert olyan szinten közömbösek az emberek egymás iránt. Ja és a többség így viszonyult az osztályhoz, nemcsak én. Kb. egymás idegenei voltunk. Kilencediket 'végigbőgtem', mert nem tudtam elhinni, hogy a régi jó osztályom helyett, hogyan csöppenhettem egy ilyen kiábrándító közegbe. De azért az évek múlásával javult a helyzet, de nem volt egy mesés álom az első két év. :) De átkozom a napot, mikor beiratkoztam abba a suliba...arra a tagozatra.

2012. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!